Devlet Tiyatrolarının açılışında 2 sürpriz isim

Devlet Tiyatroları sezon açılışını Ahmet Hamdi Tanpınar'ın 'Huzur' isimli eserinden sahneye uyarlanan oyunla yaptı. Açılışa Sümeyye Erdoğan Bayraktar ile eşi de katıldı.

Üsküdar Tekel Stüdyo Sahnesi'nde, Ahmet Hamdi Tanpınar'ın tiyatroya uyarlanan eseri 'Huzur' prömiyerine, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar ve eşi Selçuk Bayraktar da katıldı.

BAKAN AVCI SAHNEYE ÇIKTI

Saat 20.00'da başlayan oyunun sonunda bakan Avcı sahneye çıkarak tek tek oyuncularla selamlaştı. Bakan Avcı sahnede seyircilere kısa bir konuşma da yaptı. Seyircilere tiyatroya gitme konusunda güvendiğini vurgulayan Avcı, "Seyircilerimize ve oyuncularımıza güveniyoruz. Sağlık ve huzur içinde hayırlı bir sezon diliyorum." dedi.

BİRECİK: REPERTUARIMIZDA CİDDİ ORANDA YABANCI OYUNLAR VAR

Öte yandan Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Nejat Birecik oyun öncesi açıklamalarda bulundu. Birecik yabancı oyunların yasaklandığı iddialarının şanssız açıklamalar olduğunu belirterek, "Yakın zamanda yapılan açıklamalar şanssızlıktır. Repertuarımızda ciddi oranda yabancı oyunlar var. Shakespeare, Moliere, Anton Çehov var. Kral Lear'ımız olacak, Romeo ve Juilet olacak.

TÜRKİYE'NİN TİYATROSU

Birecik, açıklamalarına şöyle devam etti: "Devlet Tiyatroları Türkiye'nin tiyatrosudur. Bu seneki mottomuz da 'Türkiye'nin tiyatrosu, Türk tiyatrosuyla perdelerini açıyor.'"

PAYLAŞ