DHKP-C'de örgüt içi infaz! Üstüne bir de klip yapmışlar

DHKP-C'nin İstanbul sorumlusu Gökhan Yıldırım polis sorgusunda "Eroin satıcıları tarafından vurulduğu söylenen örgüt üyesi Recep Hasar'ı biz vurduk." dedi. Hasar için bir de klip yapılmış.

Terör örgütü DHKP-C üyesi Recep Hasır, 14 Mayıs'ta İstanbul Gazi mahallesinde silahla vurularak öldürüldü. Örgüte yakın kaynakların, "Çeteciler bir genci daha öldürdü" şeklinde duyurduğu gelişmede şok detay yaşandı. Hasar'ın DHKP-C üyeleri tarafından öldürüldüğü, infaz emrini ise 24 Eylül'de yakalanan örgütün üst düzey ismi Gökhan Yıldırım'ın verdiği ortaya çıktı.

DHKP-C'nin Gazi Mahallesi alan sorumlularından Yıldırım'ın ifadesi doğrultusunda genişletilen soruşturmada, organizasyonunu yapıp talimatını verdiği saldırıları gerçekleştirdiği belirlenen 13 şahıs gözaltına alındı. Yıldırım, Y.B ve T.A.B adlı örgüt mensuplarıyla birlikte tutuklandı. Cinayet, yaralama, gasp, yağma, araç ve ikamet baskını ile polise silahlı saldırı eylemlerinin organizasyonunu yapıp talimat vermekle suçlanan Gökhan Yıldırım'ın, "uyuşturucu satıcısı", "çocuk tacizcisi" ve "IŞİD üyesi" gibi iftira ve yaftalamalarla birçok vatandaşa saldırılar düzenlettiği belirlendi.

ALAN HÂKİMİYETİ SAVAŞI

Polis soruşturmasında, saldırıların arkasında haraç toplama ve uyuşturucu alan hâkimiyetinin yattığı tespit edilirken, öldürülen Recep Hasar'ın da uyuşturucu alan hâkimiyeti savaşında can verdiği ortaya çıktı. Örgütün, tabandaki üyelerinden ve sempatizanlarından gizli olarak yürüttüğü bu rant mücadelesinin deşifre olmaması için de Hasar'ı sahiplenip kendisini Mardinli uyuşturucu satıcılarının öldürdüğünü ve intikamının alınacağı yolunda propagandalar yaptığı belirlendi. Bu arada polis, DHKP-C'nin eylemlerde kullanılmak üzere Gazi mahallesinde silah depoladığı kuaför salonuna baskın düzenledi. Adreste çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirilirken R.K. adlı kişi gözaltına alındı.

ADINI PARKA BİLE VERDİLER

DHKP-C'nin legal uzantıları tarafından adına anma törenleri düzenlenip, klipler çekilen Recep Hasar'ın adı örgüt tarafından Gazi Mahallesi'ndeki bir parka da verildi. Polisin geniş çaplı sorgusu ve diğer örgüt üyelerinin ifadeleri, Hasar'ın adını sözde uyuşturucuyla mücadelede simgeleştiren DHKP-C'nin uyuşturucu satışının merkezinde olduğu gerçeğini ortaya koydu.

"DERGİ ALMAYAN DEAŞ'ÇI"

Polisin ortaya çıkarttığı bir başka gerçek ise, örgütün sözde dergi satışı adı altında bölgede bulunan esnaf ve tüccarı haraca bağlayıp, normal bir dergi fiyatından çok yüksek bedele satılan dergilerden almayanları önce tacizci, DEAŞ'çı gibi iftiralarla yaftalayıp ardından şiddet ve saldırılara maruz bıraktığı gerçeği oldu.(Kaynak: Sabah)

PAYLAŞ