Dini değerleri aşağılamadan yargılanıyordu, karar çıktı

Ünlü piyanist Fazıl Say, 'Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama' suçlamasıyla yeniden yargılandığı davada beraat etti.

Dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say, "Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri aşağılama" suçundan yeniden yargılandığı davada beraat etti. Say'ın sosyal paylaşım sitesinden paylaştığı bir ifade söz konusu suçlamanın nedeni olmuştu.

10 AYLIK HAPİS CEZASI ALMIŞTI

Piyanist Fazıl Say'ın, sosyal paylaşım sitesi Twitter'da yazdığı belirtilen sözler nedeniyle 'Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alanen aşağılamak' suçundan aldığı 10 aylık hapis cezasının Yargıtay tarafından bozulmasından sonra yeniden yargılanmasına başlanmıştı.

İŞTE DAVALIK OLAN O PAYLAŞIM

Fazıl Say suçla ilişkilendirilen tweetlerinde 2012 yılında Ömer Hayyam'a ait olan rubailerden "Irmaklarından şaraplar akacak diyorsun, cennet-i ala meyhane midir / Her mümine 2 huri vereceğim diyorsun cennet-i ala kerhane midir" bölümünü paylaşmıştı. Say, başka hesaplardan yapılan bazı paylaşımları da 'retweet' etmiş yani yeniden paylaşmıştı.

YARGITAY KARARI BOZMUŞTU

Yargıtay'ın 10 aylık hapis cezasını bozmasının ardından dava yeniden görülüyordu. Bugünkü duruşmada Say beraat etti.

PAYLAŞ