Doğum sonrası ölen 15'lik gelinle ilgili flaş gelişme

Bitlis'te 14'ünde evlendirilip 15'inde doğum yaptıktan sonra hayatını kaybeden D.B.'nin babası Vahdettin B.'nin müşteki, imam nikahlı eşi olan Özcan K.'nin şüpheli olarak ifadesi alındı.

Bitlis'in Mutki İlçesi'nde 14 yaşında evlenip 15 yaşında doğum yaptıktan sonra beyin kanaması nedeniyle hayatını kaybeden çocuk gelin D.B. için savcılık harekete geçti. Konuyla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında B.'nin babası ile imam nikahlı olarak birlikte yaşadığı kişinin ifadeleri alındı.

İMAM NİKAHIYLA EVLENDİRİLDİ, EVDE DOĞUM YAPTI

Bitlis'in Mutki İlçesi'ne bağlı Özen Köyü'nde yaşayan 15 yaşındaki D.B., bir yıl önce imam nikahıyla evlendirildi. Hamile kalan Bağış'ın doğum sancıları tutunca, evde doğum yaptı. Fakat daha sonra şiddetli baş ağrısı şikayetiyle Muş Devlet Hastanesi'ne, oradan da beyin kanaması nedeniyle Batman Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Bağış burada yapılan müdahalelere rağmen 13 Ekim günü hayatını kaybetti.

BABA VE KOCANIN İFADELERİ ALINDI

Bitlis Valiliği, D.B.'nin babası Vahdettin B.'nin müşteki, imam nikahlı eşi olan Özcan K.'nın şüpheli olarak ifadesinin alındığını belirterek şu açıklamada bulundu:"29 Eylül 2016 günü saat 18.00 sıralarında Muş Devlet Hastanesi görevlilerinin Bitlis'in Mutki ilçesi Özen Köyü'nden 20.11.2000 doğumlu D.B. küçük yaşta doğum yaptığını bildirmesi üzerine durum Mutki Cumhuriyet Savcılığı'na bildirilmiştir. Cumhuriyet Savcısının talimatı üzerine D.B. mevcutlu olarak Cumhuriyet Savcılığına sevk edilmiştir. D.B'nin babası Vahdettin B.'nin müşteki ve imam nikahlı eşi olan Özcan K.'nın şüpheli olarak ifadesi alınarak tahkikat evrakları 3.10.2016 günü gönderilmiştir.

D.B., 12.10.2016 günü geçirdiği beyin kanaması rahatsızlığı nedeniyle Muş Devlet Hastanesine oradan da Batman Bölge Devlet Hastanesine sevk edilmiş olup, şahıs 13.10.2016 günü vefat etmiştir."

PAYLAŞ