Döner götüren paketçi 50 liralık tezgaha düştü

Adana'da döner salonunda paketçilik yapan 17 yaşındaki Kubilay Bulut, sipariş götürdüğü müşterinin verdiği 50 lira sahte çıkınca düştüğü tuzağa acı acı güldü.

Adana'da döner götürdüğü müşterinin verdiği 50 lira sahte çıkınca şaşkına dönen 17 yaşındaki paketçi, acı acı güldü.

50 TL'NİN ÜZERİNİ İSTEDİ

Çınarlı Mahallesi İnönü Caddesi'ndeki döner salonuna gelen 50 yaşlarındaki bir kişi, birkaç sokak ilerideki iş hanını tarif ederek döner siparişi verip, yemekle birlikte 50 TL'nin üzerini getirilmesini istedi. Müşteri ayrıldıktan hemen sonra hazırlanan siparişi alan paketçi Kubilay Bulut, verilen adrese gitti.

MÜŞTERİ KAPIDA KARŞILADI

Döner siparişini veren müşteri, Kubilay Bulut'u iş hanının kapısında karşıladı. Bulut'a 50 TL uzatan müşteri, "Döneri 3'üncü katta Ahmet bey var, ona teslim edersin" dedikten sonra paranın üzeri olan 40 lirayı alıp sokakta gözden kayboldu.

'AHMET' DİYE BİRİSİ YOK, PARA SAHTE ÇIKTI

3'üncü katta çıkan paketçi Kubilay Bulut, Ahmet isminde kimsenin çalışmadığını öğrenince işyerine döndü. Kasada incelenen 50 liranın sahte olduğu anlaşıldı. Sahte para veren dolandırıcıyı tekrar bulabilmek ümidiyle elinde döner paketiyle işhanı ve çevresinde araştırma yapan Kubilay Bulut'un çabaları sonuçsuz kalınca, 155 Polis İmdat hattına ihbarda bulunuldu. Döner salonundaki güvenlik kamerasının kayıtlarını inceleyen polis, soruşturma başlattı.

ACI ACI GÜLÜMSEYEBİLDİ

Polis incelemesini sürdürürken, sahte 50 TL'yi de elinden bırakmayan Bulut, düştüğü tezgahın şoku ile acı acı güldü. Kubilay Bulut, "Patronum anlayışlı insandır. Benim yevmiye gitti, ama o böyle şeyleri dert etmez. Benim paramı öder. Ben de bunu yırtıp atacağım" diye konuştu.

Kamera kayıtlarından eşkali belirlenen dolandırıcının yakalanması için çalışma sürüyor.

PAYLAŞ