Down sendromlu Yeşim hayaline kavuştu

Adana'da down sendromlu 23 yaşındaki Yeşim Menendiz, gelinlik giyme hayaline ailesinin düzenlediği düğünde kavuştu.

Adana'da bir aile, 'gelinlik' hayali olan down sendromlu kızlarına düğün yaptı.

TEMSİLİ TÖREN DÜZENLENDİ

Mehmet ve Özgür Menendiz çifti engelli kızları Yeşim Menendiz'in gelinlik giyme hayalini gerçekleştirmek için bir otelde temsili düğün töreni düzenledi. Düğüne, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ile ailenin çok sayıda yakını katıldı.

UZUN SÜRE ALKIŞLANDILAR

Baba Mehmet Menendiz kızı Yeşim ile kol kola çalınan davul eşliğinde salona girdi. Salonda bulunanlar baba ve kızını uzun süre alkışladı.

HALAY ÇEKEREK EĞLENDİ

Piste çıkan Yeşim Menendiz, ilk dansını da babasıyla yaptı. Daha sonra salonda bulunanlar Yeşim Menendiz ile çiftetelli oynayıp, halay çekerek eğlendi.

GELİNLİK HAYALİNE KAVUŞTU

Yeşim Menendiz, gelinlik giyme hayalini gerçekleştirdiği için mutlu olduğunu belirtti. Baba Mehmet Menendiz de gelinlik giymenin kızının en büyük hayali olduğunu ifade ederek, kızının isteğini yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.

"BUGÜN BENİN EN MUTLU GÜNÜM"

Menendiz, kızlarının mutlu olması için anne ve babası olarak düğün yaptıklarını dile getirerek, şöyle devam etti:

"Bugün benim en mutlu günüm. Kızım küçüklüğünden beri hep gelinlik giymek isterdi. Bu özlemini gerçekleştirmek için bu düğünü yaptık. Ablası gelin olduktan sonra kendisi de onun gibi gelin olmak istiyordu. Kızım hep bunun hayaliyle yaşadı. O hayalini de bugün gerçekleştirdi."

"AİLE OLARAK ÇOK MUTLUYUZ"

Anne Özgür Menendiz ise "Aile olarak olarak çok mutluyuz. Gelinlik giymek kızımın en büyük hayaliydi. Bu hayali de gerçek oldu." şeklinde konutu. Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, yakından ilgilendiği Menendiz'e altın takıp, bir tablet hediye etti.

"AİLESİNİ TEBRİK EDİYORUM"

Sözlü, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Menendiz'in anne ve babasının büyük bir duyarlılık gösterip kızlarının isteğini yerine getirdiğini belirterek, "Ailesini göstermiş oldukları hassasiyet nedeniyle tebrik ediyorum. Buraya gelen davetlilere de ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum." dedi.

Davetliler, ezgiler eşliğinde uzun süre eğlendi.

PAYLAŞ