Dünya bu fotoğrafı konuşuyor

Brezilya yasaları gereği kamuya açık havuzlarda cankurtaran bulunması şart. Bu görevliler, dünyaca ünlü yüzücüleri "kurtarmak" için havuz başında oturunca alay konusu oldu.

Rio Olimpiyatları'nı izliyorsanız, dünyaca ünlü yüzücüler olimpiyat havuzuna girerken gözünüz arka planda sarı - kırmızılı üniformalar giymiş ve canları epey sıkılmış görünen iki kişiye takılmış olabilir.

Oradalar çünkü Brezilya yasaları, kamuya açık büyük havuzlarda cankurtaran bulundurulmasını şart koşuyor. Ama tabii kendilerinden kat kat yetkin ve eğitimli onca yüzücü arasında ne yapacakları, sosyal medyada epey tartışma konusu oldu.

DÜNYANIN EN İYİ YÜZÜCÜLERİNİ KORUYAN CANKURTARANLAR

Twitter'da yapılan yorumlarda Olmpiyat yüzücüsü cankurtaranlığı, "dünyanın en gereksiz işi" ilan edilmekte gecikmedi. Olimpiyat merkezlerinde özel eğitimli 75 kadar cankurtaran görev yapıyor. Yüzme, dalış, senkronize yüzme, sutopu gibi yarışmalarda görev alıyorlar.

Ve bir yandan bu yarışları en iyi yerden seyrederken, bir yandan da bin TL'yi aşan ücretler alıyorlar.

OK İŞARETLİ PELERİN GİYEN DANSÇILAR

Rio Olimpiyatları'nın açılışında en tuhaf görüntü ödülünü hak eden pek çok kare vardı kuşkusuz. Ama birincilik ödülü, stadyumda turlayan atletlere yol göstermek amacıyla, üzerlerinde ok işaretleri olan pelerinler giymiş yüzlerce dansçıya gitti.

Yol göstermekten başka işleri olmadığına, yerlerini rahatça bir direğe bırakabileceklerine dikkat çekildi sosyal medyada.

Tabii bir de, pelerinlerini ters giyip yanlış yöne işaret edenlere.

PAYLAŞ