Dünya bu görüntüyü konuşuyor! Yarışı bıraktı kardeşine koştu

Triatlon Dünya Şampiyonası'nda yarışı önde götüren İngiliz Jonny Brownlee, sıcak nedeniyle rahatsızlanan kardeşini almak için 1. sıradan feragat etti, kardeşini omuzlayarak yarışı bitirdi.

Meksika'da yapılan Triatlon Dünya Şampiyonası'nda yaşanan olay, yarışın önüne geçti. İngiliz Jonny Brownlee, yarışın sonlarına doğru lider durumdaydı. Bu sırada sıcaklık ve yorgunluk nedeniyle rahatsızlanan Jonny Brownlee ayakta duramayacak hale geldi. Jonny, pistin kenarında su dağıtan bir kişiye sarılarak ayakta kalmaya çalıştı.

KARDEŞİ İMDADINA YETİŞTİ

Yere düşmek üzere olan Jonny'nin imdadına kardeşi Alistair yetişti. Alistair, kardeşine sarıldı ve berabere koşmaya başladılar. Güney Afrikalı Henri Schoeman, sporcuların bu durumundan faydalanarak 1. sıraya geçti.

KARDEŞİNİN 2. OLMASINI SAĞLADI

Brownlee kardeşler yarışın sonuna kadar beraber koştu. Schoeman finiş çizgisine ulaşan ilk isim oldu. Brownlee kardeşler son çizgiye kadar geldi, Alistair burada kardeşine yine büyük bir jest yaptı. Çizginin önünde Alistair, Jonny'i iterek kardeşinin 2. olmasını sağladı.

Alistair yarışı 3. sırada tamamlarken Jonny yarışın ardından kendini yere bıraktı.

(Habertürk)

PAYLAŞ