Dünya devi şirket, 3 bin kişiyi işten atıyor

İsveçli telekomünikasyon devi Ericsson, İsveç'te 3 bin çalışanının işine son verileceğini açıkladı.

Bugün yapılacağı duyurulan şirketin yeni tasarruf planlarının sunulacağı basın toplantısından önce bir açıklama yayınlayan Ericsson Yönetimi İsveç'te 3 bin çalışanının işine son verileceğini duyurdu.

HÜKÜMET BİLGİLENDİRİLDİTasarruf planları konusunda Ericsson Yönetimi'nin dün İsveç Hükümetini bilgilendirdiği öğrenildi.

HER 5 ÇALIŞANDAN BİRİ ETKİLENİYOR

İsveç'teki her beş çalışanından birinin etkileneceği tasarruf paketine göre pratik olarak Ericsson'un İsveç'teki bütün üretimi durmuş olacak.Tasarruf paketinden Borås, Göteborg, Karlskrona, Kumla, Linköping ve Stockholm kentleri etkilenecek. Lund, Luleå ve Kalmar kentleri ise paketten olumsuz etkilenmeyecek.

DEPARTMANA GÖRE PLANLANDI

Pakete göre Ericsson'un üretim birimlerinden 1.000, araştırma ve geliştirme birimlerinden 800, diğer birimlerden de 1.200 kişi işsiz kalacak. Araştırma ve Geliştirme birimine bağlı sadece 100 kişi İsveç'te üretim içinde bulunacak.Detayların bugün yapılacak basın toplantısında açıklanacağı tasarruf paketi konusunda şu ana kadar hükümet kanadından ise bir açıklama gelmedi.

PAYLAŞ