Dünya devinin başı büyük belada

Arjantin ekibi Velez, Manchester City'yi Benjamin Garre transferinde usulsüzlük yaptığı gerekçesiyle FIFA'ya şikayet etti. İngiliz ekibine transfer cezası gelebilir.

Arjantin'in Velez Sarsfield kulübü Manchester City'yi 18 yaş altı oyuncusu Benjamin Garre'ye illegal olarak imza attırdığı gerekçesiyle FIFA'ya şikayet etti.

Velez'in iddiasına göre City, Begiristain vasıtasıyla 1 milyon 200 bin euro bonservis karşılığında Garre'yi istedi. Ancak Arjantin kulübü teklifi reddetti. Ardından City, Velez'i devre dışı bırakarak İtalyan pasaportu da olan oyuncuyu 16 yaşına bastıktan sonra transfer etti. Ancak Velez kulübü Garre'nin imza attığında halen 15 yaşında olduğunu iddia ediyor.

Velez'den yapılan açıklamada City'nin Garre'nin ailesine ne vadettiğini bilmiyoruz denildi.

"İTALYAN PASAPORTU VAR"

City ise oyuncunun İtalyan pasaportu olduğuna dikkat çekerek Garre'nin AB dışı oyuncu sayılamayacağını savunuyor. City kulübü ayrıca oyuncu 16 yaşına bastıktan sonra transferin gerçekleştiğini öne sürüyor.

FIFA kuralları gereği AB dışından oyuncuların 18 yaşından küçükken AB ülkelerine transfer olmasına izin verilmiyor. Kuralların uygulanmaması durumunda ağır cezalar uygulanıyor.

TRANSFER YASAĞI CEZASI GELMİŞTİ

Benzeri transferler nedeniyle Barcelona, Real Madrid ve Atletico Madrid FIFA tarafından transfer yasağıyla cezalandırılmıştı. Benjamin Garre şu anda Manchester City'nin rezerve takımında yer alıyor. Garre'yle Manchester United ve Barcelona da ilgileniyordu.

Benjamin Garre, City'nin sezon öncesi kampında da yer almıştı.

Kaynak: Cnntürk

PAYLAŞ