Dünyaca ünlü gazete listeye aldı, Ersun Yanal yüzüne bakmadı

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, İngiliz Guardian gazetesinin "En iyi 60 yetenek" listesine aldığı Abdülkadir Övüç'ü altyapıya gönderdi.

Dünyanın birçok yerindeki izleme-araştırma ekibinin referanslarıyla her yıl yetenek avcılığı yapan ve yakın geleceğe damga vuracak oyuncuları listeleyen İngiliz Guardian gazetesi, 60 kişilik kadroya bu kez Trabzonspor'dan Abdülkadir Övüç'ü de dahil etti.

MESSI GİBİ YETENEKLİ, HAGI GİBİ OYUN KURUYOR"

Alt yaş kategorilerindeki bütün milli takımlarda başarıyla görev yapan, ardından Trabzonspor'da profesyonel olup 3 yıllık sözleşme imzalanan 17 yaşındaki yıldız adayı için gazete methiyeler düzdü. Bordo-Mavili oyuncudan, "Messi gibi dripling yeteneği var, Hagi gibi oyun kurabiliyor" şeklinde bahseden Guardian, kısa kariyer öyküsünü de okurlarıyla paylaştı.

YANAL ALTYAPIYA GÖNDERDİ

Ancak aynı Abdülkadir Övüç, Trabzonspor'da göze girmeyi başaramadı. Kamplara çağrılan ve formuyla alkış alan yıldız adayı, kadroda yer bulamayınca teknik heyetin kararıyla altyapıya gönderildi.

ENES'İ DE YAZMIŞLARDI

İngiliz gazetesi, 2014 yılında da listeye Enes Ünal'ı almış, oyuncu ardından Manchester City'ye transfer olmuştu. Guardian'ın daha önceki araştırmalarında da Dortmund'a giden Dembele, Benfica'ya transfer olan Luka Joviç ve artık Roma forması giyen Gerson gibi futbolcular vitrindeydi.

(Fanatik)

PAYLAŞ