Düştüğü kuyudan çıkarabilmek için yeni yöntem deneniyor

Beykoz'da sondaj kuyusuna düşen yavru köpeği kurtarma çalışmaları 9'uncu gününde de devam ediyor. Ekipler, köpeği kurtarabilmek için yeni bir yöntem denemeye karar verdi.

Beykoz'da 70 metre derinliğindeki sondaj kuyusuna düşen yavru köpeği kurtarmak için 9 gündür mücadele veren ekipler, köpeği kurtarabilmek için su borularının içinden geçirdikleri çelik halatlarla yeni bir yöntem denemeye karar verdiler.

70 METRE DERİNLİĞİNDEKİ KUYUYA DÜŞTÜ

Beykoz'un Dereseki köyünde 70 metre derinliğindeki sondaj kuyusuna düşen yavru köpeği kurtarma çalışmaları devam ediyor. Çalışmaların 9'uncu gününde, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'ın talimatıyla Zonguldak'tan olay yerine gelen Türkiye Taşkömürü Kurumu (TKK)'na bağlı ekip de çalışmalara katılıyor.

Düştüğü kuyudan çıkarabilmek için yeni yöntem deneniyor
SU BORULARIYLA KÖPEĞİ KURTARMAYI DENEYECEKLER

AFAD ve itfaiyenin çalışmalarına destek veren TTK ekibi ile yeni bir yöntem deneniyor. Su boruları birleştirilerek içinden geçirilecek çelik halatla birlikte yavru köpek kurtarılmaya çalışılacak. Saat 10.00 sıralarında başlayan çalışmalar hayvanseverlerin de desteği ile devam ediyor.

YAVRU KÖPEĞE 'KUYU' İSMİ VERİLDİ

Yavru köpeğin hayatını riske atmamak için titiz çalışma yürüten ekipler, 30 santim genişliğinde ve 70 metre derinliğinde olduğu belirtilen kuyuda zaman zaman zor anlar yaşıyor. Öte yandan, kurtarma ekibi tarafından yavru köpeğe "Kuyu" ismi verildiği öğrenildi.

Düştüğü kuyudan çıkarabilmek için yeni yöntem deneniyor

PAYLAŞ