Ecem ve teyzesini öldürdü! Tesadüf eseri kimliği ortaya çıktı

İzmir'de Ecem Haliloğlu ile teyzesine çarparak öldürdükten sonra kaçan sürücü, bir motosiklet sürücüsünün, kask kamerasıyla çektiği görüntü yardımıyla yakalandı.

İzmir'in Konak ilçesinde, 10 gün sonra evlenecek olan Ecem Haliloğlu ile teyzesi Lütfiye Yurdaer'e çarpıp ölümlerine neden olduktan sonra kaçan sürücünün kimliği polisin araştırmalarıyla belirlendi.

EVLİLİK HAZIRLIĞI YAPIYORDU

Geçen perşembe günü Mustafa Kemal Sahil Bulvarı'nda yürüyen, evlilik hazırlığı yapan 26 yaşındaki Ecem Haliloğlu ile teyzesi 60 yaşındaki Lütfiye Yurdaer, bir otomobilin çarpmasıyla yaşamını yitirdi.

KASK KAMERASIYLA ÇEKİLDİ

Otomobilin sürücüsü ise kaza sonrasında araçtan inip kaçtı. Sürücü polisin aramalarına rağmen bulunamadı. Kaza yerinden geçen bir motosiklet sürücüsünün, kask kamerasıyla tesadüfen çektiği gürüntüleri sosyal medya hesabından yayınlaması, kaçak sürücünün bulunması için Ecem'in ailesine yeni bir umut oldu.

EKŞİ SÖZLÜK ÇAĞRISI

Bu görüntüleri inceleyen ve kendi sosyal medya hesabından paylaşan Ecem'in kız kardeşi Hatice Arıcı, sürücünün bulunması için, "Acımız çok büyük. Katilin bulunmasında etkili olabilecek tüm bilgileri hukukla paylaşmamız adına bize bildirmeniz ve katilin asla teselli olamayacak olsak da cezasını çekmesi dileklerimizle" yazısıyla, Ekşi Sözlük üzerinden yardım çağrısında bulundu.

RUHSAT SAHİBİNE ULAŞILDI

Kazanın ardından başlatılan soruşturma kapsamında araştırma yapan Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, ilk olarak aracın plakasından ruhsat sahibine ulaştı. Ancak ruhsat sahibinin, kaza anında aracın kendisinde olmadığı yönünde bilgi vermesi üzerine, sürücünün bulunması için yeniden çalışma yapıldı.

POLİS KİMLİĞİNİ BELİRLEDİ

Bu arada o akşam aracı, ruhsat sahibinin akrabası olan N.D.'nin ödünç olarak aldığı saptandı. Ankara'da müeahitlik yapan N.D.'nin yakalanması için operasyonların her yerde sürdüğü açıklandı.

PAYLAŞ