Efkan Ala 13 gün sonra ortaya çıktı!

Eski İçişleri Bakanı Efkan Ala, istifasının üzerinden geçen 13 günün ardından, AK Parti Bursa İl Teşkilatı'nın düzenlediği bayramlaşma töreninde ortaya çıktı.

31 Ağustos'ta İçişleri Bakanlığı'ndan istifa eden AK Parti Bursa Milletvekili Efkan Ala 13 gün sonra partisinin Bursa İl Teşkilatı tarafından düzenlenen bayramlaşma töreninde ortaya çıktı.

"TÜRKİYE 10 KEZ DARBE GİRİŞİMİNE MARUZ KALDI"

Partisinin Bursa İl Teşkilatı tarafından düzenlenen bayramlaşmaya katılan eski İçişleri Bakanı Efkan Ala ise, 60'lı yıllardan bu yana Türkiye'nin doğrudan ya da dolaylı yönden bugüne kadar 10 kez darbe girişimine maruz kaldığını, AK Parti iktidara gelene kadar yapılan her darbe girişiminin sonuca ulaştığını söyledi.

"ÇOK AĞIR BEDELLER ÖDÜYORUZ"

15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişiminin başarısızlığa uğramasını millete borçlu olduklarını belirten Ala, "Bu hususta sistemi öyle bir değiştirmeliyiz, demokrasimizi kurumsal hale getirmeliyiz ki bu saatten sonra Türkiye'de darbe teşebbüsü dahi olamasın. Neden İngiltere, Almanya, Fransa gibi ülkelerde darbe teşebbüsü dahi olamıyor da bizim ülkemizde oluyor? İşte biz reformlarla sistemi öyle bir hale getirmeliyiz ki darbenin meselası dahi olmamalı bu ülkede. Çok ağır bedeller ödüyoruz. Ağır olarak bertaraf ediyoruz her seferinde. Kuralları ve kurumları demokratikleştirmeliyiz. Öyle kurumsal hale getirmeliyiz ki, Talat Aydemir bile mezarından çıkıp gelse artık bu ülkede darbe yapma imkanı kalmamış diyebilmeli. Bu hareketin neferleri sizlere ve sizlerin yanında bizlere, bu saatten sonra çok daha sorumluluk düşmektedir. Madem o tanklı tüfekli teröristlere sokakları dar etti. Biz de milletimizin önündeki demokrasi yollarını otoban haline getirmeliyiz. Nasıl ki bölünmüş yolları yapıyoruz, şimdi de siyaseten otobanlar yapmalıyız ki, 2023 ve 2071 vizyonlarına o geniş yollardan yürüyebilsin. Kendi yolunda asla tehdit görmesin" dedi.

PAYLAŞ