Ekim güneşinde buzlu suyla serinlik

Muğla'nın Marmaris ilçesinde, ekim ayında yazdan kalma güneşli havayı gören turistler sahillere akın etti. Plajda görevliler turistleri buzlu su dolu kovayla serinletti.

Muğla'nın Marmaris ilçesinde, sokakta bikini ve şortla dolaşan, plajda gün boyu ekim güneşinin keyfini çıkartan turistler renkli görüntüler ortaya çıkardı.

TERMOMETRELER 32 DERECEYİ GÖSTERDİ

Caddelere konumlandırılmış elektronik termometrelerin 32 derece gösterdiği ve deniz suyu sıcaklığının 19 derece olduğu Marmaris'te, plaj ve sokaklarda farklı görüntüler ortaya çıktı.

PLAJLAR GÜNEŞLENEN TURİSTLERLE DOLDU

'Oteller bölgesi' olarak adlandırılan sahil kesimindeki Uzunyalı Mevkii'nde plajlar güneşlenen turistlerle doldu. Şezlonglar da, bazı kadınlar bronzlaşmaya çalışırken kimileri kitap okuyarak dinlenmeyi tercih etti.

SOKAKLARDA BİKİNİ VE ŞORTLA DOLAŞTILAR

Ebeveynler, denizde gün boyu çocuklarıyla oyunlar oynadı. Heyecan yaşamak isteyenler banana, jet- sky, deniz paraşütü gibi çeşitli su sporları yaptı. Turistler, sokaklarda bikini ve şortla dolaştı.

BUZLU SU DOLU KOVAYLA TURİSTLERİ SERİNLETTİ

Yat Limanı ve Kordon Caddesi'nde bulunan kafeteryalarda deniz manzarası eşliğinde içkilerini içti. Bir restoranın plaj da görevli garsonu, buzlu su dolu kovayla şezlonglarda yatan turistleri ıslatarak serinletmeye çalıştı.

Garson Mehmet Dönmez, şöyle dedi:

"Ekim ayında yaz günleri yaşıyoruz. Sıcaktan bunalan turistlere buzlu su dökerek serinleterek hizmet veriyoruz" dedi.

Manisa'dan hafta sonu Marmaris'e tatile gelen Demir Çiçek, "Ekim ayında hava güzel, anın tadını doyasıya çıkartıyorum" dedi.

"SICAKLIKLAR MEVSİN NORMALERİNİN ÜZERİNDE"

Meteoroloji yetkilileri, "Hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyretmekte. Hava sıcaklıkları gündüz 30-33, gece ise 17-21 derece arasında devam edecek."

PAYLAŞ