Elazığ gazileri! Başbakan'ı da, Bakanı da ağlattı

Başbakan Binali Yıldırım'ın Elazığ'da ziyaret ettiği yaralı kadının, "Biz şehadet şerbetini içeriz ama al bayrağı yere düşürmeyiz." sözleri duygusal anlar yaşattı.

Başbakan Binali Yıldırım'ın Elazığ'da ziyaret ettiği yaralı kadının, "Biz şehadet şerbetini içeriz ama al bayrağı yere düşürmeyiz. Bunu böyle bilesiniz. Bomba yedim ama onların çoğundan daha delikanlıyım. Gözünüz arkada kalmasın." sözleri duygusal anlar yaşattı.

BAŞBAKANLIK PAYLAŞTI

Başbakanlık Basın Merkezi, Yıldırım'ın, Elazığ Emniyet Müdürlüğüne yönelik bombalı terör saldırısında yaralananları Fırat Üniversitesi Hastanesindeki ziyaretine ilişkin görüntülerini basın kuruluşlarıyla paylaştı.

"HAZIRIM İSTEDİĞİNİZ, YERE GİDERİM"

Saldırıda yaralananlara "geçmiş olsun" dileklerini ileten Yıldırım, yaşlı bir yaralı yakınının, "Başbakanım, milletimiz sağ olsun, hazırım istediğiniz yere giderim, istediğiniz şekilde görev yaparım." sözleri üzerine "Sizde bu inanç, bu irade olduğu müddetçe bu alçaklar bize hiçbir şey yapamaz." dedi.

SAĞLIK BAKANI GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Sözler üzerine Başbakan Yıldırım ve Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar duygusal anlar yaşadı. Sağlık Bakanı Recep Akdağ ise gözyaşlarına hakim olamadı.

"BEN ONLARDAN DAHA DELİKANLIYIM, GÖZÜNÜZ ARKADA KALMASIN"

Kadın bir yaralının, "Biz şehadet şerbetini içeriz ama al bayrağı yere düşürmeyiz. Bunu böyle bilesiniz. Bomba yedim ama onların çoğundan daha delikanlıyım. Gözünüz arkada kalmasın." sözleri Başbakan Yıldırım ve yanındakileri duygulandırdı.

"KALKIP GÖREVİMİN BAŞINA GİDERİM"

Yaralı bir polis memuru da olayın hemen ardından Elazığ'a gelen Yıldırım'a teşekkür ederek, "Minnettarız size. Geldiniz ve bizi gördünüz. Onları güldürmeyeceğiz hiçbir zaman. Şimdi hemen kalkıp görevimin başına giderim." ifadelerini kullandı.

Başbakan Yıldırım, yaralıların durumuna ilişkin hastane yetkililerinden bilgi aldı.

Ziyarette, Yıldırım'a Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve Sağlık Bakanı Recep Akdağ da eşlik etti.

Elazığ'daki Patlamanın Şiddeti Fotoğraf KarelerindeSaldırıya Uğrayan Emniyet Müdürlüğü'nün İçi Görüntülendi! Görgü Tanığı Dehşeti AnlattıElazığ, Kan Vermek İçin Hastanelere Akın EttiFikri Işık: PKK Bölge Halkının Dertleriyle Değil, Küresel Güçlerin İstekleriyle Hareket Ediyor

PAYLAŞ