Elindeki defterde her şeyi planlamış

Galatasaray'da Teknik Direktör Riekerink'in elindeki not defterinde daha maç başlamadan yapılacak oyuncu değişikliklerinin ve takımın nasıl dizileceğini belirlediği ortaya çıktı.

Galatasaray'ın Bursaspor'u 3-1 mağlup ettiği maç öncesi Riekerink'in not defterine zoom yapıldı. Hollandalı, Eren'i kimin yerine alacağından hangi oyuncuları oyuna sokacağına kadar her şeyi planlamış!

Bursaspor maçının başlama vuruşundan önce Riekerink'in elindeki not defterine zoom yapınca, ilginç detaylar ortaya çıktı. İlk 5 haftada 5 gol atan ve 6 maçtır suskun olan Eren'i ligde ilk kez yedek bırakan Hollandalı çalıştırıcının, Eren'i oyuna sokma ihtimallerini çalıştığı görüldü.

OYUNCU DEĞİŞİKLİKLERİ DE DEFTERDE

Hoca; Eren'i, Yasin'in ya da Podolski'nin yerine oyuna aldığı zaman takımın sahada nasıl dizileceğinin notunu almıştı. Bunun yanı sıra Riekerink'in daha Bursa maçı oynanmadan yapacağı oyuncu değişikliklerini de çalıştığı not defterinde görüldü.

Yasin'in yerine Sinan, Lukas'ın yerine Eren, Wesley'in yerine Josue, Nigel'in yerine de Hamit değişimleri dikkat çekti. Hollandalı maçta Lukas-Eren değişikliğine sadık kalırken Sneijder'in yerine Hamit'i, çok top kaybeden Bruma'nın yerine ise Sinan Gümüş'ü tercih etti.

Kaynak: Sabah

PAYLAŞ