Emre Çolak bin pişman: Keşke daha önce gelseydim

İspanya'da Deportivo forması giyen Emre Çolak, "Burada disiplinli bir ortam var. Keşke daha önce gelseydim diyorum" diye konuştu.

İspanya La Liga takımı Deportivo'da forma giyen Emre Çolak, Radyospor'a konuştu. Yaz döneminde Galatasaray'dan ayrılıp mavi-beyazlı ekibe imza atan Emre şu ifadeleri kullandı:

"DİL SORUNUNU ÇÖZMEYE ÇALIŞIYORUM"

"Her geçen maç oynadıkça daha iyi oluyorum. Dil sorunumu çözmek için antremanlardan sonra özel bir hocayla çalışıyorum. İnşallah en yakın zamanda maç sonralarında İspanyolca konuşmaya başlayacağım."

"BURASI DAHA DİSİPLİNLİ"

"Türkiye'ye göre burası daha disiplinli, taraftarlar futbola çok daha konsantreler. Burada çok mutluyum. Keşke daha önce fırsatım olsaydı da gelseydim diyorum. Futbol için en güzel yaşlarımdayım. Bu sezonu çok iyi geçirmeyi umut ediyorum."

"TÜRKLERİ ÇOK SEVİYORLAR"

"Deportivo taraftarlarının bana ilgisi çok büyük. Kendi içlerinden olan birisi gibi görüyorlar beni. Tarihten gelen bir durumla ilgili burada Türkleri çok seviyorlar. Maçlarda Türk bayrakları açıyorlar, benim ismimin olduğu Türk milli takımı forması giyiyorlar. Çok mutlu oluyor, gururlanıyorum."

"HOCAM YAKINDAN İLGİLENİYOR"

"Her şeyden çok mutluyum. Tek eksik takımın şimdiye kadar az puan alması. Biraz toplama bir takım gibi olduk ama yakında düzeleceğiz. Buradaki hocam benimle sürekli konuşup ilgileniyor. Takımı ileri taşıyıp arkadaşlarıma pozisyon yaratmamı ve gol atmamı istiyor. Onun isteklerini yerine getirmek için çalışıyorum."

"ARDA AĞABEYLE GURUR DUYUYORUM"

"Arda ağabey beni burada hiç yalnız bırakmıyor. Sürekli arayıp soruyor. Maçlardan önce, sonra bir eksiğin var mı diye. Onunla herkes gibi ben de gurur duyuyorum. Arda abi, milli takımımızın kaptanı. İnişli çıkışlı performans her zaman olur. O bizim için çok değerli."

"MİLLİ TAKIMDA OLMAK İSTERİM"

"Son iki haftadır oynamaya başladım. Fatih hocamın bende emeği büyüktür. Milli takım kadrosunda olmak isterim tabii ki."

"BRUMAYA YEDİĞİ İÇTİĞİ YARAMIŞ"

"Derbiyi izleme olanağım olmadı. Deplasmana gidiyorduk. Özetlerden izledim. Gel-gitli güzel bir maç olmuş. Bruma, Türkiye'ye gelmeden önce benimle konuştu. Galatasaray'daki performansına şaşırıyorum. Artık ne yiyip içmişse yaramış Bruma'ya. Çok etkili oynuyor."

PAYLAŞ