Erdoğan, Avrupa'ya yine rest çekti: Güçleri yetmez

Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhtarlarla buluşmasında yine Avrupa'yı eleştirerek "Avrupa genelinde 5 milyon vatandaşımız yaşıyor. Bizi oradan kovmaya Avrupa devletlerinin gücü yetmez." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de muhtarlara hitap etti. Erdoğan, Avrupa'ya yönelik eleştirilerine devam ederek "Bizi oradan kovmaya Avrupa'nın gücü yetmez." dedi.

İşte Erdoğan'ın konuşmadan satır başları:

Sizlerin coşkusu bize daha çok çalışma konusunda moral veriyor.Biliyorsunuz ülkemiz siyasetinde maalesef millete hakaret etmeye marifet sayan anlayış. Geçtiğimiz günlerde bir parti lideri konuşuyor. Neymiş, millet onlara destek vermiyormuş. Milletle ilgili ağzından tek bir hayır söz çıkmayanlara millet neden destek versin.Hem hareket edeceksin, hem destek bekleyeceksin, bu sağlıklı bir ruh hali değildir. Ah Aşık Veysel Ankara'ya sokmadılar, niye tipini beğenmediler. Seçim demek millete gitmek demektir. Bunların böyle bir derdi yok. Artık bunlar bizim muhatabımız değil. Bizim muhatabımız milletmizin kendisidir.

"BİZİ AVRUPA'DAN KOVMAYA GÜÇLERİ YETMEZ"

650 yılı aşkın süredir Avrupa'da varız ve var olmaya devam edeceğiz. Trakya'daki şehirlerimizi bir kenara koyup Avrupa genelinde 5 milyon vatandaşımız yaşıyor. Yüz binlerce vatandaşımız geleceklerini orada kurdular. Bizi oradan kovmaya Avrupa devletlerinin gücü yetmez. Biz Avrupa'da misafir değil ev sahibiyiz.

PAYLAŞ