Erdoğan, Merkel'le Çin'de bir araya gelecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu yıl Çin'de düzenlenecek olan G20 zirvesinde Almanya Başbakanı Angela Merkel'le görüşecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Çin'de düzenlenecek G20 Zirvesi'ndeki gündemi yoğun olacak. Barack Obama ve Vladimir Putin ile görüşmesi beklenen Erdoğan'ın Angela Merkel, Françis Hollande ve Matteo Renzi ile de dörtlü bir görüşme yapacağı açıklandı.

AÇIKLAMAYI İBRAHİM KALIN YAPTI

Türkiye Cumurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın pazar günü Çin'de başlayacak G20 Zirvesi'nde Almanya Başbakanı Angela Merkel ile de görüşeceğini açıkladı. Kalın, çarşamba günü yaptığı açıklamada Erdoğan'ın Merkel, Hollanda Cumhurbaşkanı François Hollande ve İtalya Başbakanı Matteo Renzi ile dörtlü bir görüşme yapmasının planlandığını kaydetti.

OBAMA ve PUTİN'LE DE GÖRÜŞECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD Başkanı Barack Obama ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile de ikili görüşmeler yapacağı açıklanmıştı. Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Yardımcısı Ben Rhodes, Başkan Barack Obama ile Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Pazar günü Çin'deki G20 Zirvesi'nde bir araya geleceklerini açıklamıştı.

SURİYE'DEKİ OPERASYON GÖRÜŞÜLECEK

Yine ABD Savunma Bakanı Ashton Carter da gelecek hafta Avrupa'da Türk yetkililerle temaslarda bulunacağını kaydetmişti. Erdoğan ile Obama'nın G20 Zirvesi açılışından önce bir araya gelmesi ve ağırlıklı olarak Suriye'deki operayonun görüşülmesi bekleniyor.

PAYLAŞ