Erdoğan'dan Avrupa'ya: Bizim Artık Bunların Kriterlerine İhtiyacımız Yok

Bursa'da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa'ya seslenerek "Bizim artık bunların kriterlerine ihtiyacımız yok. Bizim Ankara kriterlerimiz var" dedi.

Bursa'da toplu açılış töreninde konuşan vatandaşlara seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa'ya seslenip "Bizim artık bunların kriterlerine ihtiyacımız yok. Bizim Ankara kriterlerimiz var" dedi.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Bunlar benim Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımızı arabadan indirmediler be, bunlar bu kadar terbiyesiz, bu kadar edepsizler. Hani kadın hakları, ulan bu bakan be, bakan. Haddini bil be, öyle 25 kuruşa simit yok. Bu millet Türk milleti. Öyle kalkacaksın, bakanımızın uçağına izin vermeyeceksin. Telefonlara çıkmayacaksın. Yok öyle şey. Kardeşlerim bak, Vatikan AB üyesi değil."

"BUGÜNE KADAR KONUŞMADIK AMA ARTIK KONUŞACAĞIZ"

Bunlar toplanıp Papa'yı ziyaret ettiler. Bunların içinde protestan var, ateist var, fakat bütün bunlar orada bir araya geldi. Siz ne zamandır bu kadar birbirinizle iç içeydiniz? Ha, bunlar tek millet. Bunlar, ülkemizle mukayese edilemeyecek ülkeleri üye yaptılar. Bu ülkenin yüzde 99'u Müslüman da onun için bizi üye yapmadılar. Bunlar bölücü, bölücü. Biz bugüne kadar konuşmadık ama artık konuşacağız. Bunlarda ırkçılık var, İslamofobia var. Bunlarda her şey var. Artık yüzlerine yüzlerine söyleyeceğiz. PKK terör örgütünü, FETÖ'yü topraklarında bunlar barındırıyor.

"BİZİM ANKARA KRİTERLERİMİZ VAR"

"Bizim artık bunların kriterlerine ihtiyacımız yok. Bizim Ankara kriterlerimiz var.
Bizim demokrasimiz bize yeter. Biz demokrasiyi, insan haklarını onlar istediği için değil, kendi vatandaşlarımız bunlara layık olduğu için benimseyip hayata geçiriyoruz. Biz yıkılmayıp ayakta kaldıkça onların nefesi tükeniyor. Hasta adam artık Avrupa Birliği'dir. AB'nin satın alma paritesine göre geliri 2015'te yüzde 18 büyüdü. Aynı ölçeğe göre Türkiye'nin büyümesi yüzde 81. Allahıma hamd olsun."

"EY KATİL ESED"

"Kardeşlerim, dünyadaki mücadelelerin en ahlaksızı terör örgütleri üzerinden yürütülen mücadelelerdir. Şu anda İdlib'de yaşanan olayları duydunuz değil mi? Suriye'de yaşanan olayları duydunuz değil mi?"

"Bakın 100'ü aşkın insan orada kimyasal silahlarla şehit edildi. 50'yi aşkın yavru şehit edildi. Onların görüntülerini izlediniz değil mi? Ey katil Esed, sen bunların ahından nasıl kurtulacaksın? Ey, buna sessiz kalan dünya; buna sessiz kalan Birleşmiş Milletler bunun hesabını nasıl vereceksiniz?"

PAYLAŞ