Ersun Yanal, Savunma Oyuncusu Simon Deli'yi Çok Beğendi

Yurt dışında futbolcu arayan Ersun Yanal, Çek Ligi'nde izlediği Fildişili savunma oyuncusu Simon Deli'yi beğendi.

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, futbolculara 3 gün izin verdikten sonra kendisi de yurt dışına çıkmıştı. Deneyimli hocanın önümüzdeki sezon için kadroya katmayı düşündüğü bazı oyuncuları izleyeceği belirtilmişti.

Çek Ligi'nin lideri Slavia Prag'ın, ikinci sıradaki Plzen'i 1-0 yendiği maçı takip eden başarılı çalıştırıcının, Slavia'nın 1.92'lik Fildişili stoperi Simon Deli'yi beğendiği ortaya çıktı.

SEZON SONUNDA SÖZLEŞMESİ BİTİYOR

(function () { var tagonAsync = document.createElement("script"); tagonAsync.type = "text/javascript"; tagonAsync.async = true; tagonAsync.id = "TR-21338"; tagonAsync.src = ((document.location.protocol === "https:") ? "https:" : "http:") + "//js.tagon.co/tagon.js"; document.getElementsByTagName("head")[0].appendChild(tagonAsync); })(); ((tagonads = window.tagonads || []).push({ AccountId : "585b9ddae16e8", AdunitId : "585add175e989", InventoryId : "585add175b3d6", Format : "INREAD", Container : "[itemprop=articleBody]" } ));

Fotomaç'ın haberine göre; Deli'nin hem 25 yaşında olması hem de kulübü ile sözleşmesi sezon sonunda bitecek olması Yanal'ın iştahını kabarttı.

Sol ayağını etkili kullanan dev savunmacı, stoper ve ön libero olarak görev yapabiliyor. 2 yıl formasını giydiği Slavia Prag ile 1 gol atan ve 3 asist yapan Deli ile ilgili önümüzdeki günlerde sıcak gelişmeler yaşanabilir.

PAYLAŞ