Esad güçleri taziye çadırını vurdu! 20 ölü

Esad Rejimi sivilleri vurmaya devam ediyor. Rejime ait uçaklar Halep'te bir taziye çadırını vurdu, 20 kişi yaşamını yitirdi, en az 30 kişi de yaralandı.

Suriye ordusuna ait bir helikopterin Halep'te muhaliflerin kontrolündeki Bab Neyrab semtinde taziye çadırına düzenlediği varil bombalı saldırıda ilk belirlemelere göre 20 kişi hayatını kaybetti, 30 kişi yaralandı.

VARİL BOMBALARIYLA İKİ SALDIRI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Halep'teki sivil savunma yetkililerinden İbrahim Ebu Leys, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Beşşar Esed rejimine ait bir askeri helikopterin Halep'in Bab Neyrab semtinde taziye çadırına varil bombalarıyla iki saldırı gerçekleştirdiğini söyledi.Ebu Leys, saldırıda aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 20 kişinin öldüğünü, en az 30 kişinin de yaralandığını kaydetti.

ÖLÜ SAYISININ ARTMASINDAN ENDİŞE EDİLİYOREbu Leys, "Askeri helikopter Bab Neyrab semtindeki taziye çadırını varil bombasıyla vurdu. Ardından bölgeye giden halka rejim güçleri ikinci bir varil bombasıyla daha saldırdı. Bu nedenle ölü sayısı yüksek, daha da artmasından endişe ediyoruz." dedi.

SİVİL SAVUNMA EKİPLERİ ENKAZDAKİLERE ULAŞMAYA ÇALIŞIYOR

Bombardımanda yaralananların bölgedeki sahra hastanelerine kaldırıldığını belirten Ebu Leys, olayda çok sayıda evin yıkıldığını, sivil savunma ekiplerinin yıkılan evlerin enkazı altında kalanlara ulaşmaya çalıştığını aktardı.

PAYLAŞ