Eşcinsel çift Rio'da tarih yazdı!

Rio 2016 Olimpiyarları'nda Kadınlar Hokey'de İngiltere şampiyonluğa ulaşırken, Kate ve Helen Richardson-Walsh ikilisi olimpiyatlarda altın kazanan ilk lezbiyen çift oldu.

Rio 2016 Olimpiyat Oyunları Kadınlar Hokey'de İngiltere, Hollanda ile karşı karşıya geldi. Penaltı atışları sonrası İngiltere, Hollanda'yı 2-0 yenerek şampiyonluğa ulaştı. Bu sonuçla Kate ve Helen Richardson-Walsh ikilisi olimpiyatlarda altın kazanan ilk lezbiyen çift oldu.

BİRBİRLERİNE AŞIK OLDULAR

2012 Londra Olimpiyatı'nda da bronz madalya kazanan takımda yer alan ikili, 1999 yılında birlikte ilk kez milli takıma çağrılırlar. O günden bu yana milli takımın değişmez sporcuları olan Kate ve Helen, önce çok sıkı birer arkadaş olurlar ve sonra da birbirlerine aşık olduklarını anlarlar.

2013'TE EVLENDİLER

İngiltere erkek hokey takımının eski kaptanı Brett Gerrard ile nişanlı olan Kate, 2008 yılında nişanlısını terk eder ve Helen ile birlikte yaşamaya başlar. İkili 2012'de bronz kazandıktan sonra 2013 yılında resmi nikahla evlenirler.

"BİRİNİ DELİCESİNE SEVİYORSUN, HEPSİ BU"

2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nda altın kazandıktan sonra sahada eşine sıkı sıkı sarılan Kate, aşklarını şöyle anlattı;

"Bir erkekle veya bir kadınla berabersin. Bu kimi ilgilendirir? Birine aşık olmuşsun ve delicesine seviyorsun. Hepsi bu."

PAYLAŞ