Eşinin yüzünü 6 yıl sonunda güldürdü

Aydın'da tekerlekli sandalyeyle yaşamını sürdüren 61 yaşındaki Seyfettin Güllüsümbül, evlendiği 46 yaşındaki Ayşe Güllüsümbül'e 6 yıl sonra düğün yaptı.

Aydın'ın Söke ilçesinde oturan, sol ayağını kullanamadığı için tekerlekli sandalyeyle yaşamını sürdüren ve kanserden eşini yitiren 61 yaşındaki Seyfettin Güllüsümbül'ün, evine gelen 46 yaşındaki Ayşe Güllüsümbül'e gönlünü kaptırıp evlenmesiyle hayatı değişti.

EŞİNİ KANSERDEN YİTİRDİ

Söke'de oturan Seyfettin Güllüsümbül, 30 yaşında bel fıtığından ameliyat oldu. Operasyon sonrası sol ayağını kullanamayan ve tekerlekli sandalyeyle yaşamın sürdüren evli ve 3 çocuk babası Seyfettin Güllüsümbül, daha sonra bu kez eşini kanserden yitirmenin acısını yaşadı.

SADECE NİKAH KIYDILAR

Seyfettin Güllüsümbül, bakımına yardım etmesi için Ayşe Güllüsümbül ile anlaştı. İkili, zamanla birbirine aşık olarak evlendi. Nikahı kıyılan çift, düğün yapmadı.

6 YIL SONRA SÖZÜNÜ TUTTU

İlk kez evlenen Güllüsümbül'ün düğün isteği karşısında söz veren Seyfettin Güllüsümbül, eşinin tam ümidini kestiği bir zamanda, 6 yıl sonra sözünü yerine getirdi. Gelinlik giyen Ayşe Güllüsümbül, düğün hayalinin gerçekleşmesiyle en güzel günlerinden birini yaşadı.

"ALLAH'IN SEVGİLİ KULUYUM"

Eşiyle tanıştığı günü anlatan Seyfettin Güllüsümbül, şunları söyledi:

"Ayşe'yle oğlumun çöp şiş dükkanında tanıştık. Aydın'a annesiyle birlikte giderken, oğlumun dükkanında yemek için uğramışlar. Tanıştıktan sonra bakıma ihtiyacım olduğu için bana bakmasını teklif ettim. Önce düşündü sonra 'olur' dedi. Sonra hoşlandık birbirimizden. 17 gün sonrada evlenme teklifinde bulundum. O da kabul etti. Nikah kıydık ve evlendik. Bir gün gelinlik giydireceğim ve düğün yapacağımın sözünü verdim. O günden bugüne kadar eşimi oyalamıştım. Sonunda verdiğim sözü yerine getirerek gelinlik giydirdim, düğün yaptım. Ben Allah'ın sevgili kuluyum. Çünkü sakat biriyim, herkes de benimle evlenmek istemezdi. Ailelerimiz karşı çıksa da biz birbirimizin hayat arkadaşı olduk, mutluyuz."

"HAYATIMIN EN HEYACANLI GÜNÜNÜ YAŞADIM"

İlk kez gelinlik giyen Ayşe Güllüsümbül ise eşinin evlilik tekfine değinirken kendisine nikah sonrası için verdiği sözü yerine gelmeyeceğini düşündüğünü kaydederken, "Sağolsun sözünde durdu ve yerine getirildi. Ben gelinlik oda damatlık giyerek düğün yaptık, çok mutlu oldum. Hayatımın en heyecanlı gününü yaşadım" diye konuştu.

TATLISES'TEN AKÜLÜ SANDALYE

Seyfettin Güllüsümbül, yürüyemez hale gelince kendisine ünlü türkücü İbrahim Tatlıses'in ilk tekerlekli gönderdiğini ifade ederek, "Eskiyince telefonla görüştük ve ikinci akülü sandalyeyi geçen günlerde yolladı. Bizlere de birçok konuda yardımcı oldu" diye konuştu.

PAYLAŞ