Eski belediye başkanı ve eşi FETÖ'den gözaltına alındı!

Darbe girişiminin ardından Fethullahçı Terör Örgütüne yönelik yürütülen soruşturma kapsamında Uşak'ta eski belediye başkanı Ali Erdoğan ve eşinin de aralarında bulunduğu 12 kişi gözaltına alındı.

FETÖ/PDY darbe girişiminin ardından sürdürülen operasyonlar kapsamında Uşak'ta eski belediye başkanı Ali Erdoğan ve eşinin de aralarında bulunduğu 12 kişi gözaltına alındı.

14 ADRESE EŞ ZAMANLI OPERASYON DÜZENLENDİ

Uşak Emniyet Müdürlüğü ekipleri, FETÖ/PDY'nin darbe girişimi sonrası sürdürülen soruşturma kapsamında bu sabah 14 adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda eski Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan ile eşi Aysun Erdoğan'ın da aralarında bulunduğu, eski milli eğitim müdürü, eski dernekler müdürü, iş adamları ve esnaflar olmak üzere toplam 12 kişi gözaltına alındı. FETÖ zanlıları sorgulanmak üzere emniyet müdürlüğüne götürüldü.

CHP'DEN MİLLETVEKİLİ ADAYI OLMUŞTU

Gözaltına alınan Ali Erdoğan, iki dönem Uşak belediye başkanı seçilmiş, daha sonra da şu an CHP Uşak Milletvekili olan Özkan Yalım'ın girişimleriyle 1 Kasım 2015 seçimlerinde CHP'de ikinci sıra milletvekili adayı olmuş ancak seçilememişti.

PAYLAŞ