Eski Beşiktaşlı ülkeyi karıştırdı: Burası evinin tuvaleti değil

Beşiktaş'ın eski basketbolcusu Bobby Brown, Çin Seddi'ne kazıyarak imzasını atınca halktan büyük tepki gördü.

Geçtiğimiz sezon Beşiktaş Sompo Japan'da forma giyen ABD'li guard Bobby Brown, Houston Rockets'ın yeni sezon hazırlıklarını sürdürdüğü Çin'de yaptığı düşüncesizce bir hareketten dolayı halktan sert tepki gördü.

Eurosport'un haberine göre; Yaklaşık 2200 yıl önce inşa edilen ve ülkenin en büyük kültürel miraslarından biri olan Çin Seddi'ne yapılan takım gezisi sırasında isminin baş harfleri ve forma numarasını Çin Seddi'nin duvarına kazıyarak imza atan 32 yaşındaki basketbolcu bu imzayı sosyal medya hesabından paylaştı.

"BURASI EVİNİN TUVALETİ DEĞİL"

Bu paylaşımdan birkaç saat sonra Çin'de en çok kullanılan sosyal medya sitesi olan Weibo'da, ülkenin en ünlü kültürel mirasına yapılan bu hareketin Çin kültürü ve halkına saygısızlık olduğu gerekçesiyle yoğun tepki alan Brown, ''Bu karalamadan dolayı gururlu musun? Burası dünya mirasının bir parçası, evinin tuvaleti değil'' gibi yorumlarla karşılaştı.

"BENİ AFFEDECEĞİNİZİ UMUYORUM"

Aldığı yoğun tepkilerin ardından fotoğrafı sosyal medya hesabından kaldıran ve bir mesaj yayımlayan Bobby Brown, "Bunun için çok özür dilerim. Ben asla zarar vermek istemedim. Çin kültürüne saygı duyuyorum. Beni affedeceğinizi umuyorum" yazarak Çin halkından yaptığı hata nedeniyle özür diledi.

PAYLAŞ