Eski CIA Danışmanı Henri Barkey ve Osman Kavala'nın Telefon Kayıtları Ortaya Çıktı

FETÖ'den tutuklanan iş adamı Osman Kavala ile eski CIA danışmanı Henri Barkey'in 'görüşmedik' açıklamasını, ortaya çıkan 93,5 saatlik HTS kayıtları çürüttü.

FETÖ soruşturmasında tutuklanan işadamı Osman Kavala ile eski CIA danışmanı Henri Barkey'in 'görüşmedik' açıklmasına ve Washington Post'un da iki ismi destekleyen makaleye yer vermesine HTS kayıtlarıyla ispat geldi. Başsavcılığın incelettiği telefon dökümlerinde Barkey, Kavala'nın şirketine ait olan ancak şirket görevlileri ya da Kavala'nın yakınlarının kullanımındaki telefonlarla 93 saat 34 dakika 1 saniye görüşme yaptı.

İşte Başsavcılığın tespitleri:

MAYIS 2015'TE KAVALA İLE GÖRÜŞTÜ

Kavala, 28 Haziran 2016'da Şişli'de sahibi olduğu Menka Ticaret ve Sanayi A.Ş.'de ve iki gün sonra da Diyarbakır'da Barkey'le birlikteydi.

Barkey, 7 Haziran seçimlerinden bir hafta önce 31 Mayıs 2015'te ABD'den geldi ve HDP'nin seçim çalışmalarını yürüten Osman Kavala ile görüştü. 8 Haziran'da Türkiye'den ayrıldı.

73 GÖZALTI 52 TUTUKLAMA

Adıyaman: ByLock'çu 17 şüpheli gözaltına alındı.

Samsun: Aralarında bir öğretmen, bir tıp fakültesi öğrenci, örgüt kurumlarında görevliler ve özel sektör çalışanlarının da bulunduğu 11 şüpheli gözaltına alındı.

Sivas: Aralarında emekli ve muvazzaf askerler ile doktorların da bulunduğu 10 şüpheli gözaltına alındı.

Gaziantep: Nevşehir'in Ürgüp ilçe sorumlusu saklandığı evin çatısında sahte kimlikle yakalandı.

Tokat: Örgütün askeri yapılanmasına yönelik soruşturmada, bir teğmen, 31 astsubay, 2 uzman çavuş hakkında gözaltı kararı verildi.

Aydın: Muğla'nın Marmaris ilçesinden, mültecilerin arasına karışarak Yunanistan'a kaçma çalışırken yakalanan FETÖ'nün Aydın imamı Abdulbekir Kalkan tutuklandı.

Antalya: 3 ayrı operasyonda gözaltına alınan 2'si ByLock kullanıcısı hemşire, 24 şüpheli tutuklandı.

Amasya: FETÖ'cü 12 muvazzaf astsubay tutuklandı.

Kocaeli: 10 rütbeli asker tutuklandı.

Giresun: ByLock kullandıkları belirlenen 4 şüpheli tutuklandı.

Çankırı: Bir örgüt ablası tutuklandı. Kaynak: Sabah

PAYLAŞ