Eski hocası Derdiyok'a toz kondurmadı

Galatasaray'ın yeni golcüsü Eren Derdiyok'un kupa performansını yetersiz bulan Rıza Çalımbay, "O sahada gördüğümüz kesinlikle gerçek Eren değildi" dedi.

Galatasaray'ın Kasımpaşa'dan 4.5 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında transfer ettiği Eren Derdiyok, Sarı-Kırmızılı formayı ilk kez Beşiktaş'la oynanan kupa finalinde sakatlanan Podolski'nin yerine giymişti.

BEKLENENİ VEREMEDİ

İlk maçında bekleneni veremeyen ve 120 dakikanın sonuna kadar hiçbir varlık gösteremeyen Eren Derdiyok'un bu performansını, Kasımpaşa'dan eski teknik direktörü Rıza Çalımbay değerlendirdi.

"BAMBAŞKA BİR PERFORMANS VERİR"

Eren Derdiyok'un bu maçtaki görüntüsünün gerçeği yansıtmadığını belirten Rıza Çalımbay, "O sahada gördüğümüz kesinlikle gerçek Eren değildi. O, çok kaliteli ve hücumu domine eden bir santrafor. Ama benzer bir süreci bizde de yaşadı. Belli bir uyum süreci olacaktır. Bunu atlatınca bambaşka bir performans sergiler" ifadelerini kullandı.

"GİTMESİNİ İSTEMİYORDUM"

Rıza Çalımbay, Eren Derdiyok ile ilgili sözlerine şöyle devam etti: "Biraz soğuk bir çocuk, girdiği yere hemen alışamıyor. Bunda takım arkadaşlarının ona göstereceği yakınlık da önemli. Ben kesinlikle gitmesini istemiyordum. Ama bu tamamen kendi isteğiydi. Galatasaray'da oynamayı çok istedi."

PAYLAŞ