Eski Karısını Kucağında Çocuğuyla Katletmişti, Savunması 'Pes' Dedirtti

Gaziantep'te eski karısını 3 yaşındaki kızı ile birlikte sokak ortasında kurşuna dizerek öldürülen katil, 'erkekliğime laf atıldığı için' yaptım diye savunma yaptı.

Gaziantep'te eski kocası tarafından kucağındaki 3 yaşındaki kızı ile birlikte sokak ortasında kurşuna dizilerek öldürülen genç kadının, katilinin kuzeni olduğu ortaya çıktı. Şok ifadesinde katil, cinayeti annesinin silahı ile erkekliğine laf atıldığı için işlediğini, 3 yaşındaki Mina'nın ölümü ile ise hiçbir ilgisinin olmadığını ileri sürdü.

Edinilen bilgiye göre, 4 gün önce merkez Şehitkamil ilçesi Özgürlük Mahallesi'nde meydana gelen olayda, 23 yaşındaki Elif Yürek, eski kocası İ.Ç. (22) ile karşılaştı. Aralarında çıkan tartışmanın büyümesi üzerine öfkelenen İ.Ç., belindeki tabancayı çekip, eski eşi Elif Yürek ve genç kadının yeni evliliğinden olan kızı 3 yaşındaki Mina'ya kurşun yağdırdı. Saldırganın silahından seken kurşunlardan biri, o anda sokakta oynayan B.D.'nin (5) de yaralanmasına sebep oldu. Ağır yaralanan küçük kız ve annesi, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybederken, firar eden şüpheli İ.Ç. cinayet masası dedektifleri tarafından kısa sürede yakalandı.

"KORKUTMAK İÇİN AYAKLARINA DOĞRU ATEŞ ETTİM"

Sevk edildiği adli makamlarca tutuklanan katil İ.Ç.'nin, öldürdüğü Elif Yürek'in amcasının oğlu olduğu ortaya çıktı. Dini nikahlı eski karısından 1.5 yıl sonra geçimsizlik sebebiyle ayrıldığını anlatan şüpheli İ.Ç., "Olay gününe kadar Elif Yürek ile hiçbir olayımız olmadı, onu hiç tehdit etmedim. Polisler herhangi bir şekilde beni çağırmadı. Olay günü akşam saat 17.00 sıralarında sokakta tesadüfen karşılaştık. Bana sebepsiz yere hakaretlerde bulununca ben de üzerimde bulunan tabancayla onu korkutmak için ayağına doğru ateş ettim. O sırada kucağında ya da yanında çocuk yoktu. Birkaç kez ateş ettiğimi hatırlıyorum" dedi.

"ANNEMİN SİLAHINI ÜZERİNE İSİM YAZDIRMAK İÇİN TAŞIYORDUM"

PAYLAŞ