Falez trajedisinde gerçek ortaya çıktı! Sevgilisi değilmiş

Antalya'da Yavuzhan Geboğlu'nunun ölüme kendisiyle birlikte ölüme sürüklediği Gizem Şolpan'ın, Gebeoğlu'nun sevgilisi değil karısı olduğu ortaya çıktı.

Antalya'nın Muratpaşa İlçesi'nde, 50 metre yükseklikteki falezlerden otomobille ölüme uçan 19 yaşındaki Yavuzhan Geboloğlu ile 20 yaşındaki Gizem Şolpan'ın, 1.5 ay önce evlendiği ortaya çıktı. Yavuzhan Geboloğlu'nun babası MHP Kepez İlçe eski başkanı Fatih Geboloğlu'nun, 14 ay önce de diğer oğlunu kaybettiği öğrenildi.

SAÇLARINDAN SÜRÜKLEYEREK ÖLÜME GÖTÜREN ARACA BİNDİRDİ

Olay, saat 21.00 sıralarında Şirinyalı Mahallesi Eski Lara Yolu'nda meydana geldi. Araçla falezlerin yanındaki boş araziye 1.5 aylık eşi Gizem Şolpan ile birlikte gelen Yavuzhan Geboloğlu, eşiyle belirlenemeyen nedenle tartıştı. Tartışmanın büyümesi üzerine Gizem Şolpan, otomobilden inerek gitmek istedi. Bunun üzerine Yavuzhan Geboloğlu, görgü tanıklarının iddiasına göre Şolpan'ı saçlarından sürükleyerek araca bindirdi. Daha sonra direksiyona geçen Geboloğlu, 07 DDA 03 plakalı otomobili hızla falezlerden denize doğru sürdü. Yaklaşık 50 metre yüksekten düşen otomobil, kayalıklara çarptıktan sonra denize gömüldü.FECİ ŞEKİLDE CAN VERDİLERÇevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine sağlık, polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Ekipler, deniz polisi ve Sahil Güvenlik Bot Komutanlığı'ndan yardım istedi. Botla olay yerine ulaşan dalgıçlar, Şolpan ve Geboloğlu'nun araç içinde sıkışmış cesetlerine ulaştı. Gizem Şolpan'ın cenazesi daha sonra bota alınarak Kaleiçi Yat Limanı'na getirdi. Buradaki incelemeden sonra Şolpan'ın cesedi Antalya Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi.

YAT LİMANA GETİRİLDİDaha sonra yeniden olay yerine gelen ekipler, Yavuzhan Geboloğlu'nun cesedini çıkarmaya çalıştı, ancak başarılı olmadı. Bunun üzerine vinç yardımıyla denizden çıkarılarak römorköre yüklenen araç, Yat Limanı'na getirildi. İtfaiye ekipleri tarafından araçtan çıkarılan Geboloğlu'nun cesedi, morga gönderildi. Çiftin cenazelerinin, yarın toprağa verileceği belirtildi.BABANIN İKİNCİ EVLAT ACISIYavuzhan Geboloğlu'nun, MHP Kepez İlçe eski başkanı Fatih Geboloğlu'nun oğlu olduğu, eski başkanın 14 ay önce de diğer oğlu 24 yaşındaki Asilcan Geboloğlu'nu kaybettiği öğrenildi. Asilcan Gebeloğlu'nun, 7 Haziran seçimlerinin olduğu gün kalp krizi sonucu evinde yaşamını yitirdiği kaydedildi."DÜĞÜNLERİNİ YAPACAKTIK"Cenazeleri almaya gelen baba Fatih Geboloğlu, Adli Tıp Morgu önünde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Acılı baba, 'Bilmediğimiz nedenle denize atlamışlar. Dün ikisiyle de beraberdik. Önemli bir şey de yoktu. Aralarında bir şey yoktu dedi. Oğlunun gelinini saçından çekerek zorla arabaya bindirdiği yönündeki iddiaları yalanlayan Fatih Geboloğlu, 'Yok ya öyle bir şey yok. Çocuklar birbirlerini seven insanlardı. Yakında düğünlerini yapacaktık. Ama olmadı. Bir yılda iki acıyı yaşadık. Dayanacak gücüm yok artık dedi.GÖRGÜ TANIĞI ARACI DENİZE SÜRDÜOlayı gören Ömer Dönbay ise polisteki ifadesinde, Yavuzhan Geboloğlu'nun araçtan inen Gizem Şolpan'ı saçından tutarak araca bindirdiğini ve ardından otomobili falezlerden denize sürdüğünü söylemişti.

PAYLAŞ