Farklı düşünen biri var: Gülen iade edilmesin

Galatasaray eski başkanı Duygun Yarsuvat, "Fethullah Gülen buraya geldiği zaman hapse atmamız bile olay olacak. 1-2 sene daha ömrü var, ölecek. İadesi başımıza dert olur." dedi.

CNN Türk'te Hakan Çelik'in sunduğu "Hafta Sonu" programına katılan Galatasaray Spor Kulübü eski başkanı ve hukukçu Duygun Yarsuvat, Fethullah Gülen'in iadesine dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

GÜLEN'İN İADESİ BAŞIMIZA DERT OLUR" "ABD'nin Gülen'i iade etmesinin hukuki prosedüre bağlı olduğunu ve bir vatandaş olarak iadesini istemediğini belirten Yarsuvat, 'Biliyorum ki buraya geldiği zaman onu hapse atmamız bile olay olacak. Yer bulamayacağız. Oldukça yaşlı 1-2 sene daha ömrü var, ölecek. Öldüğü zaman kabristanı problem olacak, insanlar ziyarete gelecek. Çaput bağlayanlar olacak, bu tip şeyler yaşayacağız. O yüzden iadesi başımıza dert olur' dedi.

"SÜRECİ UZATAN DELİL DOSYALARI OLACAK"

Güçlü bir kuvvetler ayrılığına sahip ABD'de Fethullah Gülen'in iadesinin siyasi yönetimin isteğine bağlı olamayacağını da vurgulayan duayen hukuçu, "Süreci uzatan Türkiye'nin gönderdiği yüklü delil dosyaları olacaktır" diye belirtti.

PAYLAŞ