Fenalaşan yolcuyu fark etti, anında rotasını değiştirdi!

Manisa'da hipertansiyon hastası Arzu Dağdelen, evine dönerken bindiği halk otobüsünde bayıldı. Otobüsü şoförü güzergahından çıkarak Dağdelen'i hastaneye kadar götürdü.

Manisa'da hipertansiyon hastası 34 yaşındaki Arzu Dağdelen, pazardan evine dönerken bindiği halk otobüsünde bayıldı. Durumu fark eden şoför, otobüsü güzergahından çıkarak rahatsızlanan Dağdelen'i hastanenin acil servisine kadar götürdü.

OTOBÜSTE FENALAŞTI

Manisa'da yaşayan hipertansiyon hastası Arzu Dağdelen, geçen pazartesi günü saat 15.30 sıralarında, pazar dönüşü halk otobüsüne bindi. Horozköy- Karaçay yönüne giden otobüsün şoförü Yüksel Demir, bindikten bir süre sonra fenalaşan yolculardan Dağdelen'i fark etti. Bunun üzerine aracı, Şeyh Fenari Durağı'na yanaştırdı.

OTOBÜSLE HASTANEYE KADAR GÖTÜRDÜ

Dağdelen'in bilincinin yerinde olmadığını görünce, baygın haldeki kadını hastaneye götürmek için güzergahını değiştirdi. Demir, otobüsü Manisa Merkez Efendi Hastanesi Acil Servisi önüne kadar götürerek, Dağdelen'i sağlık çalışanlarına teslim etti.

O ANLAR GÜVENLİK KAMERASINDA

Otobüsün içerisinde tekerlekli sandalye ile alınan Dağdelen, tedavisinin ardından taburcu edildi. Demir'in bu örnek davranışı, diğer yolcular tarafından da takdirle karşılandı. Dağdelen'in hastaneye getirildiği o anlar acil servisteki güvenlik kamerası tarafından da görüntülendi.

"HERKESİN 'ALLAH RAZI OLSUN' DEDİĞİNİ DUYDUM"

Otobüs şoförlerine son günlerde yapılan saldırıları hatırlatıp, bunları kınayan Yüksel Demir, "Horozköy'den Karaçay'a giderken otobüste bir yolcunun fenalaştığını fark ettim. Yolda otobüsü durdurup, kadına yardım ettim. Güzergah dışına çıkmamız yasak olmasına rağmen, Merkez Efendi Devlet Hastanesi aciline kadar götürüp, yetkililere teslim ettim. Diğer yolcuların tepkisi de güzeldi. Herkesin 'Allah razı olsun' dediğini duydum" dedi.

PAYLAŞ