Fenerbahçe alamadı, deli paraya anlaştı!

Premier Lig şampiyonu Leicester City, Fenerbahçe'nin uzun süre ilgilendiği Gabriel Barbosa'nın transferi için 25 milyon Euro'ya anlaştı.

Fenerbahçe'nin geçtiğimiz sezon uzun süre transfer gündemini meşgul eden Gabriel Barbosa, ingiltere Premier Lig ekiplerinden Leicester City'ye transfer oluyor.

82 MİLYON TL'LİK TEKLİF

Brezilya basınında yer alan haberlere göre 19 yaşındaki futbolcu için Santos'a 25 milyon Euro (82 milyon TL) teklif eden Leicester City'ye 'evet' yanıtı verildiği aktarıldı. Genç futbolcunun da kulübüne gitmek için baskı yaptığı ifade edilirken Santos'un mali durumundaki dengesizliği sonuçlandırmak için bu transfere izin verdiği belirtildi.
İtalyan basınından La gazetta Dello Sport'un haberine göre ise Juventus, Brezilyalı futbolcu için sürdürdüğü yarışı kaybetti. Futbolcu için 20 milyon Euro teklif eden Torino ekibinin Leicester'ın 25 milyon Euro'luk teklinin ardından geri adım attığı aktarıldı.

TRANSFER GERÇEKLEŞMEMİŞTİ

Hatırlanacağı üzere Fenerbahçe Sportif Direktörü Giuliano Terraneo, geçtiğimiz sezonun başında Santos'lu futbolcu Gabriel Barbosa'yı istemiş ancak oyuncunun Brezilya'dan ayrılmak istememesi sebebiyle transfer gerçekleşmemişti. Sarı lacivertliler o dönemde genç yıldız için 10 milyon Euro'yu bulan bir teklifte bulunmuştu.

PAYLAŞ