Fenerbahçe temasa geçti! Yeni hoca belli oluyor

Vitor Pereira ile yollarını ayıran Fenerbahçe, Hollandalı teknik direktör Dick Advocaat ile temasa geçti.

Fenerbahçe'de Vitor Pereira'nın ayrılığı sonrası teknik direktör çalışmaları hız kazandı. Sarı-lacivertli kulüp, önceliğini yabancı teknik adamlara yöneltirken, deneyimli isim arayışları sıklaştı.

Hata yapma lüksü bulunmayan kulüpte, kariyerli bir hoca için çalışmalar büyük bir ciddiyetle yapılıyor. Bu çerçevede Pereira daha görevdeyken başlayan çalışmalarda dünyanın önde gelen birçok teknik adamı ile görüşmeler gerçekleşti.

Milliyet Gazetesinin haberine göre; listesi kabarık olan sarı-lacivertliler son olarak Hollandalı Teknik Direktör Dick Advocaat ile temasa geçti. 68 yaşındaki çalıştırıcı şu anda Hollanda Futbol Federasyonu'nda danışman olarak çalışıyor.

ÖNEMLİ BAŞARILARI BULUNUYOR

Birçok önemli takımda görev yapan tecrübeli ismin, 2007-08 sezonunda Rus ekibi Zenit ile kazandığı UEFA Kupası ve UEFA Süper Kupası kariyerindeki en önemli başarılar olarak dikkat çekiyor.

Hollandalı futbol adamı ilk etapta teklife olumlu yaklaşsa da ailesi nedeniyle tıkanma yaşandı. Advocaat'ın ailesinin son yaşanan olaylar sebebiyle Türkiye'ye gelmeye sıcak bakmadığı öğrenildi. Ancak görüşmelerin halen sürdürüldüğü ifade edildi.

B PLANI HAZIR

Advocaat'ın yanı sıra gündeme gelen bir başka isimse Alman teknik adam Armin Veh oldu. 2006-07 sezonunda Stuttgart ile Bundesliga şampiyonluğu yaşayan deneyimli çalıştırıcı, en son Almanya'da Eintracht Frankfurt'u çalıştırmıştı.

14 KUPASI BULUNUYOR

Dick Advocaat'ın hocalık kariyerinde 14 tane kupası bulunuyor. Hollandalı çalıştırıcı, PSV ile 5, Rangers ile 5, Zenit ile 4 kupa kazandı.

Kaynak: Sporvadisi.com

PAYLAŞ