Fethiye Usta 9 Yıldır Kamyon Tamir Ediyor

Balıkesir'deki kadın kamyon tamircisi görenleri şaşırtıyor. Bandırma ilçesinde bulunan Küçük Sanayi Sitesinde Fethiye Köse 9 yıldır kamyon damperi tamiri yapıyor.

Eşi İbrahim Köse ise birlikte her sabah iş yerini açarak gün boyunca kamyon damperi tamir eden Fethiye Usta, iş yerinin çay ve temizlik işlerinden, muhasebesine kadar da bir çok işi tek başına yapıyor.

MÜŞTERİLER ŞAŞIRIYOR

Kamyon Damper tamiri üzerine faaliyet gösteren iş yerinde araçlarını tamir ettirmeye gelen araç sahipleri karşılarında Fethiye Usta'yı gördüklerinde önce şaşırıyor ardından da takdirle karşılıyorlar.

"AİLECEK ÇALIŞIYORUZ"

Bandırma Sanayisi'nin tek bayan tamir ustası Fethiye Köse "9 yıldır bu mesleğin içinde. Tamir ustası eşinin atölyesine gide gele tamir işlerini öğrendiğini ve 9 yıldır eşi ile birlikte çalıştırdığı iş yerinde kamyon tamir ettiklerini anlatan Fethiye Köse, "Sürekli bu işi yapıyoruz. Kaynak ve piston üzerine çalışıyoruz. Eşime sürekli yardımcı oluyorum. İki tane çocuk annesiyim. Bir erkek biri kız. Oğlum zaten yanımızda ailece çalışıyoruz. Anneleri ile gurur duyuyorlar. Kamyon damperleri ve kaynak işi yaparız. Spiral taşı kullanıyorum. Sürekli dükkandayız. Evde duramadığım ve canım sıkıldığı için bu işin içindeyim. Benim için zor bir iş değil, gelen müşteriler memnun. Sürekli çaylarını yaparım. Tamir işleri yaparım. Eşime gerektiği zaman bütün malzemelerini ben götürürüm" dedi.

PAYLAŞ