FETÖ lideri hakkında tutuklama kararı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen hakkında yokluğunda tutuklama kararı çıkarıldı.

Darbeye teşebbüs soruşturmasını yürüten Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Bürosu, nöbetçi sulh ceza hakimliğinden, FETÖ lideri Gülen hakkında, "Anayasa'yı ihlale teşebbüs", "cebir ve şiddet kullanarak, Türkiye Cumhuriyeti'ni ortadan kaldırmaya ve görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs", "cebir ve şiddet kullanarak TBMM'yi ortadan kaldırmaya ve görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs", "silahlı örgüt kurmak ve yönetmek", "Cumhurbaşkanına suikast" ve "nitelikli şekilde 246 kişiyi kasten öldürmek" suçlarından yokluğunda tutuklama kararı çıkarılmasını talep etti.

YOKLUĞUNDA TUTUKLAMA KARARIKararı değerlendiren Ankara 2. Sulh Ceza Hakimliği, Gülen hakkında "yokluğunda tutuklama" kararı çıkardı. Gülen hakkında, yargılandığı bazı davalar kapsamında da "yokluğunda tutuklama" kararları bulunuyordu.

PAYLAŞ