FETÖ'cü hainler: 'Polislik sınavı soruları elimizde, verebiliriz'

Konya'da FETÖ soruşturmasında bir iş adamı İ.T iş yerine yapılan bir ziyarette, "Polislik sınav soruları elimizde. Talep etmeniz halinde verebiliriz, bilginiz olsun." diye söylendiğini öne sürdü.

Konya'da yürütülen Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında bilgisine başvurulan iş adamı İ.T, iş yerine yapılan bir ziyarette "Yakınlarınızdan polis olmak isteyen varsa, şu an polislik sınavlarında sorulacak olan sorular elimizde. Talep etmeniz halinde verebiliriz, bilginiz olsun." şeklinde konuşmalar geçtiğini öne sürdü.

2005'TE TANIŞTIĞINI SÖYLEDİ

Konya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde 5 ay önce ifadesine başvurulan İ.T, katıldığı yurt dışı gezileri ve toplantılarla ilgili gözlemlerini anlattı. İ.T, Fetullah Gülen yapılanmasının yurt dışı gezileri ve toplantılarına katıldığını belirtti. Gülen yapılanmasıyla 2005'te tanıştığını aktaran İ.T, katıldığı toplantılarda bir süre sonra sadece Fetullah Gülen'in kitaplarından bölümler okunmaya başlandığını ifade etti.

"POLİSLİK SINAV SORULARI ELİMİZDE"

İ.T, FETÖ mensuplarının iş yerine yaptığı bir ziyarette "Yakınlarınızdan polis olmak isteyen varsa, şu an polislik sınavlarında sorulacak olan sorular elimizde. Talep etmeniz halinde verebiliriz, bilginiz olsun" gibi konuşmalar geçtiğini ileri sürerek, şunları kaydetti:

"Bu anlattığım konu o günün şartlarında bana çok rahatsız edici gelmedi çünkü kamuoyunda polis tarafından rüşvet alındığına dair bir algı vardı. Bu şekilde 'Dindar insanların emniyete girmesi iyi olur' gibi bir kanıya kapıldım. Zaman içerisinde gördüm ki Fetullah Gülen yapılanmasının başta emniyet gibi önemli kurumlarda yerleşmesi ve örgütlenmesinin benim düşündüğüm gibi safiyane bir niyetten dolayı değil, farklı kötü niyetlere hizmet etme maksadıyla gerçekleştirilmiş. Bir araya geldiğim iş adamlarının yanında sık sık bu Fetullah Gülen yapılanmasına karşı olan olumsuz düşüncelerimi söylemişimdir. Soner Cesur'un (FETÖ soruşturmasından aranıyor) 17-25 Aralık sürecinden sonra 'Recep Tayyip Erdoğan inlerimize gireceğini söylüyor. Kolay mı inlerimize girmek. Kolaysa gelsin girsin' şeklinde piyasada posta koyar tarzda ifadeleri kulağıma geldi. Bunları gerekli mercilere iletmiştim. Fetullah Gülen Yapılanması içerisinde aktif rolü olan Soner Cesur'un bu yapının para kasası olduğunu, un fabrikalarını kapatıp yurt dışına aktarmaya çalıştığını duydum."

"YÜKLÜ MİKTARDA MADDİ DESTEK İSTİYORLARDI"

Kendisinden "cemaat"e maddi yardım talebinde bulunulduğunu ifade eden İ.T, "İş yerime 3-4 farklı hocayla geliniyor, sürekli cemaatin yaptığı hizmetlerden bahsedilerek yüklü miktarda maddi destekte bulunmam için çaba sarf ediyorlardı." dedi.

Örgüt üyelerinin, "himmet toplantıları"nda bağış yapıyormuş gibi davranıp iş adamlarından çok yüksek meblağları almak için teşvikte bulunduklarını duyduğunu anlatan İ.T, bir başka ziyaret sırasında "İl Emniyet Müdürlüğünün ellerine geçtiği" şeklinde bir beyanda bulunulduğunu iddia etti.

PAYLAŞ