FETÖ'cüler akılalmaz bahaneyle çocukluk hayalini çaldı

Sivas'ta yaşayan 22 yaşındaki Anıl Dursun, 2012 yılında Kara Harp Okulu'na girişi FETÖ'cüler tarafından 'sağ kulağı sol kulağından küçük' diyerek engellendi.

Anıl Dursun, 2008 yılında girdiği askeri bando okulu sınavında cemaat mensubu tanıdığı olmadığı gerekçesiyle, 2012 yılında girdiği Kara Harp Okulu sınavında ise 'sağ kulağının sol kulağından küçük' olduğu gerekçesiyle elendiğini söyledi.

"322 PUANLA BAŞVURU YAPTIM"

2012 yılında girdiği Kara Harp Okulu sınavında çeşitli bahanelerle elendiğini anlatan Dursun, "Lise son sınıfta YGS puanına göre çağırdılar ve herhangi bir başvuru puanının 260 olması gerekiyordu, ben 322 puanla başvuru yaptım. Kara, deniz ve havaya başvurdum, hatta o zaman başçavuşluğa değil teğmenliğe başvurmuştum. Oraya gittiğimizde sağlık muayenesine girdik. Ön sağlık, spor testlerini geçtim, sonra genel sağlık taraması oluyordu. Erkekler sadece şortla girer. Şortla girdik, dişlerimize baktılar, kilo, boy ölçümü yapıldı, sonra doktor bana sırtını dön dedi, sırtımı döndüğümde ciğerlerimi dinledi ve askeriyede elendiğinizde kırmızı kalemle elerler bizi. Kırmızı kalemle eledi, dışarıya çıktım.

"SAĞ KULAĞIN, SOL KULAĞINDAN KÜÇÜK"

İtiraz etmek istiyorum dedim ama raporu okuduğumda sağ kulağımın sol kulağımdan daha küçük olduğunu ifade etmişlerdi raporda. Orada itiraz etmek istiyorum dedim ve hemen iki yan kapıya gidiyoruz ve o da subay bir doktordu, o kapıda bekliyordu, kağıda ret yazıp gönderiyorlardı. Ben hayır dedim, daha önceki elenmemden dolayı tecrübeliyim, ben içeri geçip muayene edilmek istiyorum dediğimde 'tamam gel içeri' dedi. 'Kulağında herhangi bir duyma problemi yok' dedi. 'Subay olmak için hiçbir engel yok' dedi. 'Ama komutanımın yazdığı rapora benim aksini yazmam gibi bir yetkim yok' dedi. 'O ne yazdıysa bende onu yazmak zorundayım' dedi." diye konuştu.

"KULAĞIMDA HİÇBİR PROBLEMİM YOK"

Kulağından dolayı elendikten sonra çeşitli doktorlara gittiğini ve hiçbir sıkıntısının olmadığını belirten Dursun, "Daha sonra orada Ankara Numune Hastanesi'ne geçtim ve orada kapıda bir doktor vardı, o doktor beni orada muayene etti. 'İstediğin doktorlardan da heyet raporu alırım' dedi kulaklarımla ilgili. Ama askeriye kendi raporundan başka raporu kabul etmiyor. Buraya geldim, buradaki doktorlara da muayene oldum. Şuan elimde sağlık raporum da var, kulaklarımla ilgili hiçbir problemim yok, duymamda hiçbir sıkıntı yok" ifadelerini kullandı.

"ÇOCUKLUK HAYALLERİMİ ÇALDILAR"

FETÖ mensubu askerlerin çocukluk hayallerini çaldığını ifade eden Dursun, "FETÖ mağduru olduğumu düşünüyorum açıkçası. Benim en büyük hayallerimden biri askeri okullarda okuyup asker olmaktı ama hayallerimi çaldılar. Çünkü ilk gittiğimde abiler de vardı, artı benim okuduğum lisede abilerde kalıp sınıfa gelen öğrenciler vardı. Bunların çoğu tıp fakültelerini kazandılar ama şimdi soruların çalındığı söylentileri var. Mağduruz ve bu mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz" dedi.

PAYLAŞ