FETÖ'cülerin okulunda 500 mermi kovanı bulundu

Çanakkale'de, FETÖ'yle bağlantısı bulunduğu gerekçesiyle Milli Eğitim Bakanlığı'na devredilen kolejde, 500 mermi kovanı bulundu.

Çanakkale'de, FETÖ'yle bağlantısı bulunduğu gerekçesiyle Milli Eğitim Bakanlığı'na devredilen kolejde, okulların açılmasına bir hafta kala yapılan temizlik çalışmasında yaklaşık 500 mermi kovanı bulundu.

ÇEŞİTLİ KALİBRELERDE MERMİ KOVANI BULUNDU

Çanakkale'de uzun yıllar cemaate ait Gökkuşağı Koleji olarak hizmet verdikten sonra, FETÖ'nün 15 Temmuz'da gerçekleştirdiği darbe girişiminin ardından yürütülen soruşturma kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı'na devredilen okulda, eğitim öğretimin başlamasına bir hafta kala çok sayıda çeşitli kalibrelerde mermi kovanı bulundu.

TEMİZLİK ÇALIŞMALARI SIRASINDA BULUNDULAR

Milli Eğitim Bakanlığı'na devredildikten sonra ismi Atatürk İlkokulu, Atatürk Ortaokulu ve Şehit Cemal Demir Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak değiştirilen 4 katlı okulda, 2016-2017 eğitim öğretim yılının açılmasına az bir süre kala temizlik çalışması başlatıldı. Görevlilerin sürdürdüğü temizlik çalışması sırasında, binanın ikinci katındaki müdür yardımcısı odasının yanında bulunan kalorifer borularının bağlantısının yapıldığı kollektör dolabının içerisinde bir poşet bulundu. Görevliler açtıkları poşetin içinde tabanca ve G3 Piyade Tüfeği mermisi kovanı olduğunu gördü. Hemen polisi arayıp durumu bildirdi.Çanakkale Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri ve Olay Yeri İnceleme ekipleri, okula gelerek, içinde yaklaşık 500 mermi kovanı bulunan poşeti görevlilerden teslim alıp, inceleme yapmak üzere götürdü.Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

PAYLAŞ