FETÖ'den tutuklanan polislere ilginç uğurlama

Adana'da FETÖ soruşturması kapsamında adliyeye sevk edilen 17 polisten 8'i tutuklandı. Yakınları, tutuklanan polisleri, "Siz, Türkiye'nin gururusunuz" diyerek uğurladı.

Adana'da Fetullahçı Terör Örgütü ve Paralel Devlet Yapılanması soruşturması kapsamında adliyeye sevk edilen 17 polisten 8'i tutuklandı. Tutuklanan polislerin yakınları, şüphelileri "Baksınlar da aslan görsünler, yiğit görsünler. Türkiye'nin yiğitleri, aslanlarısınız siz, Türkiye'nin gururusunuz" diyerek uğurlaması dikkat çekti.

8 POLİS CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınan 17 şüpheli, öğle saatlerinde adliyeye sevk edildi. Aralarında terörden sorumlu emekli Adana Emniyet Müdür Yardımcısı İsmail Bilgin, meslekten ihraç edilen Adana Emniyet Müdür Yardımcısı Halil Dağ'ın da aralarında bulunduğu 8 polis tutuklanarak cezaevine gönderildi. 9 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

"TÜRKİYE'NİN GURURUSUNUZ SİZ"

Cezaevine götürülmek üzere Adana Adliyesi arka kapısından çıkarılan şüpheliler, yakınlarına sarılarak vedalaştı. Şüphelilerin otobüslere bindirilmesinin ardından bir kadın el sallayarak; "Baksınlar da aslan görsünler, yiğit görsünler. Türkiye'nin yiğitleri, aslanlarısınız siz. Türkiye'nin gururusunuz siz, bir tanesiniz bir tane. Hepiniz Allah'a emanetsiniz" dedi.

Şüpheliler daha sonra Kürkçüler Cezaevine götürüldü.

PAYLAŞ