Fuat Avni takip ediyordu! FETÖ soruşturmasında tutuklandı

Fuat Avni adlı kullanıcı tarafından takip edilen öğrenci olarak gündeme gelen ve FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan eski zaman gazetesi muhabiri Ayşenur Parıldak tutuklandı.

Fetullahçı Terör Örgütü'ne yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan kapatılan Zaman gazetesinin eski muhabiri Ayşenur Parıldak, tutuklandı.

ADLİYEYE GÖTÜRÜLDÜ

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla geçen hafta gözaltına alınan Parıldak, polis tarafından adliyeye getirildi.

SORGUSUNUN ARDINDAN TUTUKLANDI

Parıldak, Cumhuriyet Savcısı'nın tutuklama istemiyle sevk ettiği Ankara 1. Sulh Ceza Hakimliğindeki sorgusunun ardından tutuklandı.

ZAMAN GAZETESİ OLAĞANÜSTÜ HAL KAPSAMINDA KAPATILMIŞTIAyşenur Parıldak'ın geçmişte muhabirliğini yaptığı Zaman gazetesi, "Olağanüstü Hal Kapsamında Alınması Gereken Tedbirler ile Bazı Kurum ve Kuruluşlara Dair Düzenleme Yapılması Hakkında Kararname" ile kapatılmıştı.

'FUAT AVNİ' TAKİP EDİYORDU

Parıldak, Twitter'da "Fuat Avni" adlı kullanıcı tarafından takip edilen öğrenci olarak gündeme gelmişti. Parıldık, geçtiğimiz cumartesi günü Ankara'da gözaltına alınmıştı.

PAYLAŞ