Galatasaray çok şaşırttı: Hayatımda böylesini görmedim

Güntekin Onay, Galatasaray'ın Beşiktaş ile oynayacağı Süper Kupa finali öncesinde 15 gündür hazırlık maçı yapmamasını eleştirdi.

Spor yorumcusu Güntekin Onay, Beşiktaş ile Galatasaray arasında oynanacak Süper Kupa maçı öncesinde NTV Spor ekranlarında açıklamalarda bulundu ve sarı-kırmızılıların 15 gündür hazırlık maçı oynamamış olmasının yanlış olduğunu söyledi.

"HAYATIMDA HİÇ GÖRMEDİM"

İlk kez böyle bir durumla karşılaştığını belirten Onay, "Hayatımda hiçbir takımın, önemli bir maça 15 gün kala bir hazırlık maçı oynamadığını görmedim. Galatasaray en son Manchester United ile oynadı ve 5-2 kaybetti. Bu maç da Galatasaray için ölçü değil. Baz alınacak bir karşılaşma değildi.

"GALATASARAY NE DÜZEYDE BİLMİYORUZ"

Galatasaray'ın şu anda hangi düzeyde olduğunu bilmiyoruz. Ne Tolga Ciğerci, ne Eren Derdiyok, ne Cavanda'yı görmedik. Ben böyle bir şeyi hayatımda görmedim. 6 gün sonra lig başlıyor. 30 Temmuz'da oynanan son hazırlık maçından sonra 15 gün var. Şu periyotta böyle bir şey görmedim. Lig başlıyor günler sonra, 15 gündür takımının gücünü sınayacak bir maç oynamamışsın. Atletico Madrid aynı süreçte 2 maç yaptı" ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ