Galatasaray müjdeli haberi bekliyor

Galatasaray, Alman ekibi Darmstadt ile görüşen Hamit Altıntop'un transferi için müjdeli haber bekliyor. Tecrübeli futbolcu imzayı atarsa, sarı-kırmızılıların ödeyeceği maaş azalacak.

Galatasaray'ın 825 bin Euro'luk bekleyişi! Sarı kırmızılılar, Almanya'dan gelecek habere kilitlendi. Galatasaray'ın sözleşmesini feshettiği Hamit Altıntop'un Darmstadt 98 Kulübü ile masaya oturduğu ortaya çıktı.

Bu gelişmede Florya'da önemli bir bekleyişe sebep oldu. Bugün Alman kulübü tarafından kapsamlı sağlık kontrolüne sokulan Hamit, eğer bu aşamayı geçerse Bundesliga ekibi sözleşme imzalayacak.

825 BİN EURO'LUK BEKLEYİŞ

Ve Hamit Altıntop, Alman ekibine resmi imzayı atarsa bu anlaşmadan Galatasaray'da karlı çıkacak. Çünkü Galatasaray, sezonun ikinci yarısı adına Hamit Altıntop hiçbir kulüple anlaşamazsa kendisine 825 bin euro ödeyecek. Ancak Hamit, bir kulübe imza atarsa yeni kulübünden alacağı ücret 825 bin Euro'luk Galatasaray'dan alacağı ücretten düşecek ve aradaki fark kendisine verilecek.

Yani örneğin Hamit, sezonun ikinci yarısı adına 500 bin Euro'ya forma giyerse Galatasaray kendisine 325 bin Euro ödeme yapacak.


PAYLAŞ