Galatasaray yıldız futbolcuya 30 milyon ödeyecek!

Galatasaray, performansıyla göz dolduran Bruma'nın sözleşmesini 5 yıl uzatarak iyileştirmeye gidecek. Portekizli yıldız 5 yılda 30 milyon TL kazanacak.

Galatasaray'ın 2013 yılında 10 milyon Euro bonservis bedeliyle Portekiz'in Sporting Lizbon kulübünden satın aldığı Bruma'nın, PSV'den gelen teklifi reddeden yönetimden kalmak için zam istediği ve bu talebe "şartlı evet" denildiği ortaya çıktı.

SERBEST KALMA MADDESİ

Portekizli yıldız oyuncunun menajeriyle yapılan görüşmede "Zam yaparız ancak önümüzdeki sezon sona erecek sözleşmeyi 3 yıl daha uzatma koşuluyla. Ayrıca sözleşmeye serbest kalma maddesi de koyarız" denildi.

5 YILDA 30 MİLYON TL KAZANACAK

Bu sezon 1 milyon 200 bin Euro garanti ücret ve maç başına 20 bin Euro alacak olan Bruma'nın, yapılacak zamla yıllık ücretinin 2 milyon Euro seviyelerine çıkartılması planlanıyor.

Bruma'ya bu parayı yıllık 2 milyon Euro garanti ücret olarak verip, maç başı ücreti kaldırarak, diğer transferlere de uygulanan puan-prim sistemine geçmek isteyen Dursun Özbek yönetimi, oyuncunun 2018'de sona erecek olan sözleşmesini ise 3 yıl daha uzatıp toplam 5 yıla çıkaracak.

Bruma, 5 yılda Galatasaray'dan toplam 30 milyon TL kazanacak.

PERFORMANSI ARTACAK

Galatasaray, bu hamleyle bir taşla iki kuş vuracak... İlk olarak özellikle hazırlık döneminde oynadığı futbol ve attığı güzel gollerle takımın vazgeçilmezlerinden biri olan Bruma'nın mutlu edilmesi ve performansını sezon içinde daha da artırması sağlanacak.

İkinci olarak da büyük kulüplerin takibine giren Bruma'nın yeni mukavelesine serbest kalma maddesi koyularak ileride ucuza gidişi için önlem alınacak.

30 MİLYON EURO'LUK SERBEST KALMA MADDESİ

Bruma'nın yeni yapılacak sözleşmesine 30 milyon Euro civarında bir serbest kalma maddesi koyulması düşünülüyor.

(Kaynak: Hürriyet)

PAYLAŞ