Galatasaray, yıldız oyuncuyu sattığını borsaya bildirdi

Galatasaray, kadrosunda bulunan Blerim Dzemaili'nin transferi için İtalya'nın Bologna kulübü ile anlaştığını KAP'a bildirdi.

Galatasaray bir yükünden daha kurtuldu. Sarı kırmızılı kulüp yılda 2.1 milyon Euro ödediği Blerim Dzemaili'yi İtalya'nın Bologna Kulübü'ne sattı. Sarı kırmızılı kulüp bu satıştan 1.3 milyon Euro da bonservis geliri elde etti.

Kulübün Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yaptığı açıklama şu şekilde;

"1.3 MİLYON EURO BONSERVİS"

"Profesyonel futbolcularımızdan Blerim Dzemaili'nin transferi konusunda Bologna Kulübü ile anlaşmaya varılmıştır. Buna göre Bologna Kulübü, şirketimize 1 milyon 300 bin avro net bonservis bedeli ödeyecektir."

PARANIN BİR KISMINI DA ÖDEMİŞLERDİ

Galatasaray geçen yıl Dzemaili'yi ücretsiz Bologna'ya kiralayabildiği gibi ücretinin 1.6 milyon Euro'sunu da ödemişti. Dzemaili'nin kiralık oynadığı Genoa'daki performansı sonrasında İtalya'ya gitme isteğini çok iyi değerlendirdi.

3.4 MİLYON EURO TASARRUF

Avrupa Şampiyonası sonrasında gitmek istediğini söyleyip bonservisinin ücretsiz olarak verilmesini isteyen Dzemaili'ye Galatasaray Yönetimi sabırla direndi ve toplamda kendisine verilecek ücretle birlikte toplamda 3.4 milyon Euro tasarruf yapmış oldu.

PAYLAŞ