Galatasaray'a büyük müjde! Yıldız oyuncu sonunda geliyor

Galatasaray, Lokomotiv Moskova ile anlaşıp cezasının 5 milyon Euro'sunu ödemeye ikna ettiği Lassana Diarra'nın transferinde sona yaklaştı.

Galatasaray, ön libero transferinde artık son viraja girdi.

Lassana Diarra ile 3 yıllık sözleşme konusunda prensip anlaşmasına varan Sarı-Kırmızılılar, 31 yaşındaki Lassana Diarra'nın 10 milyon Euro'luk ceza sorununu çözmesini bekliyordu. Hafta başından beri Lassana Diarra'nın menajeri ve avukatı Rusya'da kamp kurarken, Lokomotiv Moskova ile yapılan pazarlıklar sonuç verdi.

GALATASARAY 3 YILA BÖLMEK İSTİYOR

Rus kulübü cezada yarı yarıya indirime gitti. Yani 5 milyon Euro ödenmesi halinde UEFA'daki dava kapanacak. Galatasaray bu rakamı Lassana Diarra'nın sözleşmesi gibi 3 yıla bölmek istiyor. Yani Galatasaray, 3 taksitte imza parası gibi toplam 5 milyon Euro'yu vermeyi planlıyor.

LOKOMOTIV MOSKOVA PEŞİN İSTİYOR

Lokomotiv Moskova ise parayı peşin olarak talep ediyor. Lassana Diarra cephesi ile Moskova temsilcisi arasında bu konuda görüşmeler devam ederken, 1-2 gün içinde tarafların orta noktada buluşması bekleniyor.

YILLIK 4-5 MİLYON EURO

Galatasaray'ın Lassana Diarra'ya ceza taksidi dahil yıllık 4-5 milyon Euro arası bir ücret ödemeyi planladığı öğrenildi. Lassana Diarra'nın Marsilya ile yaptığı özel anlaşma gereği ise Fransız kulübü herhangi bir bonservis bedeli talep etmiyor.

Galatasaray, kısa zamanda bu transferi bitirip, KAP açıklaması yapmak istiyor.

PAYLAŞ