Galatasaray'da flaş Bruma gelişmesi

Galatasaray, sezon başında gelen tekliflere rağmen satmadığı Bruma'ya yeni sözleşme teklif edecek ve serbest kalma maddesini 20 milyon Euro'ya yükseltecek.

Hazırlık kampında sergilediği müthiş performansla göze giren Bruma, sezona da etkili başladı.

Ajax ve Sevilla'dan ciddi teklifler gelmesine rağmen Galatasaray'ın satmadığı Portekizli kanat oyuncusu, teknik direktör Jan Olde Riekerink'in adeta prensi konumunda. Galatasaray'ın Hollandalı hocası Jan Olde Riekerink'in üzerine titrediği Bruma, ilk 4 haftalık görüntüsüyle Riekerink'i mahcup etmedi. 1 gol, 2 asistle oynayan başarılı futbolcu Bruma için Galatasaray yönetimi şimdiden harekete geçmiş durumda...

HEDEF YENİ KONTRAT

Galatasaray, gelecek sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Bruma ile yeni mukavele imzalamayı planlıyor. Hedef, devre arasında yani Ocak ayında Bruma'nın kontratını 2020'ye kadar uzatmak. Bu sezon 1.1 milyon Euro (3.6 milyon TL) garanti ücret alan Bruma mevcut sözleşmesine göre gelecek yıl da 1.2 milyon Euro kazanacak. Galatasaray yönetimi, yeni mukavelede bu rakamı 1.9-2 milyon Euro bandına çekmeyi düşünüyor.

20 MİLYON EURO

Yeni sözleşmeye aynı zamanda serbest kalma bedeli eklenmesi de gündemde. Galatasaray'ın bu konuda düşündüğü rakam ise tam 20 milyon Euro yani 66 milyon TL. Cim Bom, bu sezon istikrarlı şekilde oynayıp, skora etki etmesi durumunda Bruma'yı rekor bir bedele satabileceğine inanıyor. Bu konuda önümüzdeki günlerde hem oyuncuyla hem de menaceriyle temaslar başlayacak.

Bruma bu sezon ne yaptı?

Maç: 4Dakika: 343Gol: 1Asist: 2

PAYLAŞ