Galatasaray'da 'genelev' krizi

Gazeteci Fatih Altaylı, Galatasaray Divan Kurulu'nda, "Turizm sorunu ortadayken, otel mi, genelev mi, iş merkezi mi hangisi doğru olur? Bunu iyi incelemek lazım." dedi.

Galatasaray'ın bugün gerçeklen divan kuruluna gazeteci Fatih Altaylı damgasını vurdu. Eski yönetici Altaylı ilk olarak divan kurulunun medyaya açılmasını eleştirdi.

"BURASI G.SARAY'IN YATAK ODASI GİBİ"

Bir medya mensubu olan Altaylı'nın bu isteği şaşkınlık yaratırken, "Burası Galatasaray'ın yatak odası gibi. İçimizi aşıyoruz. Burda medya varsa, bir basın mensubu olarak Divan kurulununun bazı toplantılarının medyaya kapatılmasını öneriyorum" dedi.

Genel olarak Başkan Dursun Özbek'e destek veren bir konuşma gerçekleştiren Fatih Altaylı, "Başkan'ın yaptığı proje son derece doğrudur. Bu proje ikiye ayrılırsa da doğru olmaz" ifadesini kullandı.

Altaylı'nın yıllık 5 milyon dolar gelir beklenen otel projesiyle ilgili olarak bazı ifadeleri salonda soğuk duş etkisi yarattı.

GENELEV KRİZİ

Altaylı'nın, "Zamanlama açısından Türkiye'nin içinde bulunduğu durum iyi zaman değil ama para bize şimdi lazım. Otel ile ilgili Başkan ile görüştüm. Türkiye'deki turizm sorunu ortada iken otel yapmak mantıklı mı? Otel mi, genelev mi, iş merkezi mi hangisi doğru olur? Bunu iyi incelemek lazım. Başkan hiçkimse kiralamazsa oteli ben 5 milyon Euro ile kiralarım dedi. Artık başkanlar şahsi kefalet vermemeli. Buradan en fazla 3 milyon euro kira geliri olur. Geri kalanı başkan verecek herhalde" şeklinde konuştu.

Altaylı'ya bazı üyeler 'genelev' ifadesi yüzünden tepki gösterirken, "Galatasaray divan kurulunda konuşuyorsun. Dikkatli ol" şeklinde tepki gösterdiler.

PAYLAŞ