Galatasaray'da transfer! İmzayı attı

Galatasaray'ın Feyenoord'da forma giyen 17 yaşındaki Yaşar Çavdar'la sözleşme imzaladığı ve oyuncunun gelecek hafta İstanbul'a geleceği ortaya çıktı.

Feyenoord genç takım futbolcusu Yaşar Çavdar'ın Cim Bom ile sözleşme imzaladığı ortaya çıktı. Gelecek hafta İstanbul'a gelecek olan savunma oyuncusunun, Galatasaray genç takımı ile idmanlara başlayacağı belirtildi.

SCOUT TRANSFERİ

17 yaşındaki futbolcunun scout'lar tarafından geçtiğimiz aylarda Feyenoord'da çıktığı bir maçta izlenerek beğenildiği ve ardından Galatasaray ile idmanlara çıkmak üzere davet aldığı bildirildi. Futbolcu ailesiyle birlikte İstanbul'a geldiği Temmuz ayında sarı-kırmızılı ekibin tesislerine gitmesiyle transfer gerçekleşti.

BİRAZ TÜRKÇE BİLİYOR

Babası Türkiye doğumlu olan Yaşar'ın bu sebeple az da olsa Türkçe bildiği ifade edildi. Büyükbabası Galatasaraylı olan Yaşar Türkiye'ye geldiğinde mezarını ziyaret ettiği büyükbabasına o sırada Galatasaray forması giyeceğini söylemiş. Genç takım seviyesinden Hollanda'dan Türkiye'ye transfer olan ilk isim olduğu belirtiliyor.

PAYLAŞ